Wyoming

Wyoming’te Work And Travel
Amerika Birleşik Devletleri gerek kültür farklılığı gerekse de ekonomik başarısı nedeni ile birçok insanın en azından birkaç aylığına da olsun görmek istediği bir ülkedir. Ancak bu ülke yaşadığı yoğun göç sorunu nedeni ile herkese öyle kolay kolay vize vermemektedir. Ancak gene de büyük ekonomisini daha da büyütmek ve beslemek adına yaşadığı çalışan nüfus ihtiyacını Work and Travel gibi programlar ile karşılamaktadır.
Kısaca WAT, adında da anlaşılacağı üzere hem gezip, görmenize hem de çalışmanıza olanak tanıyan bir programdır. Böylece Amerika Birleşik Devletleri’nin ihtiyaç duyduğu çalışan ihtiyacını gidermiş olacaksınız, hem de göç etme gibi bir ihtimaliniz olmadığından da ABD için herhangi bir sorun teşkil etmeyeceksinizdir. Bu nedenle herhangi bir vize sorunu yaşamadan ABD’yi görebilir, büyük miktarlarda para kazanabilir ve yapacağınız seyahatler ile çok güzel tecrübeler kazanabilirsiniz. Bu seyahatler sırasında oradaki insanlarla ilişkiler kurarak İngilizcenizi geliştirebilir ya da orada kazandığınız paranın bir miktarı ile hafta sonları dil okullarına yazılarak İngilizcenizi daha da geliştirebilirsiniz. Yabancı dilin özellikle iş hayatında çok önemli olduğu şu günlerde, söz konusu dili kendi vatanında öğrenmek sizleri diğer insanlardan birkaç adım öne taşıyacaktır.
Ancak bu programı öyle alana de bir eyalette ve işte yapmanız size hem parasal açıdan hem de dil açısından çok büyük şeyler katmayacaktır. Amerika’nın batısı, doğusuna göre daha az gelişmiştir. Dolayısıyla genelde batıdaki kentleri tercih etmelisiniz. Ancak Amerika’nın batısında yer alan bir eyalet var ki bu genel kanıyı kırmaktadır. Work and travel Wyoming eyaletinde özellikle tarımla ilgilenmek isteyen insanlar için tercih edilebilir. Yıllık 30 milyar dolara yakın bir ticaret hacmine sahip olan bu eyaletin herhangi bir şehrinde çalışmak size yüklü miktarlarda para kazandıracaktır.
Bunun yanı sıra maden ocaklarının da fazla olduğu bu kent, iki işte birden çalışıp çok para kazanmak isteyen insanlar için idealdir. Daha sonra kazandığınız bu paralar ile bir Amerika turu yapabilir, ya da Türkiye’ye getirerek – söz konusu para burada daha değerli olduğu için – daha fazla şeyler yapabilirsiniz.

Wyoming_wat

http://connect.facebook.net/tr_TR/all.js#xfbml=1
connect.facebook.net

Yorumlar

comments

Wyoming” için 3 yorum

 • 16 Nisan 2013 tarihinde, saat 20:37
  Permalink

  bende new york a gidicem
  :):)

  Yanıtla
 • 21 Mayıs 2013 tarihinde, saat 19:07
  Permalink

  Başka wyoming e gidecek arkadaş var mı ? Yellow stone?

  Yanıtla
  • 19 Temmuz 2013 tarihinde, saat 10:22
   Permalink

   şu an cody’ deyim. namı diğer yellow stone

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*