Work and Travel’da İlk Durak Wyoming

Benim Work and Travel ile ilk çalıştığım yer yellow Stone national parkında bir kamp alanıydı. Jackshon Hole kovboy kasabasına 55 mil uzaklıktaydı. Gitmeden önce oradaki yetkililerle mailleşip nasıl gideceğimi kararlaştırdım. Kağıt üstünde her şey kolay gözüküyor :) İstanbul-Newyork  New york- Salt Lake City arasını uçakla kat ederek Salt lake city- Utah a vardım.( Nerden bilirdim Amerika yaşantımın çoğunun burada geçeceğini. İstifa edip utahta yaşamaya başladım.)

Neyse SLc ye geldim. Geldikten sonra ilk iş olarak Wyoming’te benim gideceğim yere yakın Social Security Number Admistration Office olmadığı için SLC de başvurumu yaptım. Biraz beklemeden sonra işlemlerim bitti. Sonrasında Shuttle a binmek için SLC Airporta gittim. Oradan öğlen saatlerinde shuttle binip yaklaşık 7 saat sürecek yolculuk başladı. Shuttle da nerdeyse herkes türktü. Sadece 1-2 amerikalı ve birde kadın mı erkek mi olduğunu yolun sonuna kadar anlayamadığımız bir Amerikalı şoförle 7 saat yolculuk yaptık. Sonunda akşamüzeri jackshon hole kasabasına vardık. Bu arada çalışacağımız yere giden 3 kişiydik onlarla da yol boyunca kaynaşma fırsatım oldu. Vardığımızda çok şaşırmıştım orası tam bir kovboy kasabasıydı. Saloonlar ve kovboylar beni etkilemişti. Özellikle cowgirller :)

Cowboy BAR

Neyse indiğimiz yerde bizi alacak kişi bir jeep ile bekliyordu. Adam bizi aldı alan adamda tam kafaydı. Adam ta Floridadan kalkıp çalışmak için Wyoming’e gelmişti ve adam önceden kamyon şoförlüğü yapıyormuş tam tamına 2 milyon milden daha fazla yol yapmış Amerika içinde. Nerdeyse her yerini biliyordu Amerika’nın. Adam yolda bize kamp alanını ve yellow Stone parkını anlatıyordu ve tavsiyeler veriyordu. En ilginç tavsiyesi de kamp alanında ayılar oluyor. Bu ayılar 2 cinstir beyaz ve boz ayı. Tam olarak hangisi için ne dediğinin şuan hatırlamıyorum ama birisi için gördüğünüzde kaçın demişti birisi içinde yerden sopa alıp ayıya saldırın demişti. He birde yol boyunca Bush’un baya kulaklarını çınlattı sayesinde bilmediğim bi sürü yabancı küfür öğrenme fırsatım oldu :) Yolculuk esnasında bi sürü yabani hayvanı gördüm. Hayvanat bahçesinde bile görmediğim hayvanları görme şansım oldu :)

Bufalo Sürüsü

Hava kararmak üzereyken kamp alanına geldik orda bi yemek yedik ve sonrasında Work and Travel programı boyunca kalacağımız odalara gittik eşyalarımızı yerleştirdik. Kalacağımız yerde bi ortak kullanım alanı vardı. Bilardo masaları masa tenisi masası bilgisayar ve buna benzer şeyler vakit geçirmek için tasarlanmış bi yerdi. Oraya gittiğimizde bi sürü Türk daha önceden ordaydı. Onlarla konuştuk kaynaştık derken gece saat 1 olmuştu. Sonrasında uyumak için odama gittiğimde nerdeyse Türkiye’den çıkalı 48 saat olmuştu ve ben hiç uyumamıştım sonrasında dağ havasında mışıl mışıl uyuyarak yorgunluğu attım .

Kamp alanı

Yorumlar

comments

Work and Travel’da İlk Durak Wyoming” için bir yorum

  • 06 Aralık 2012 tarihinde, saat 13:04
    Permalink

    Hocam iyi günler. Bende Tam olarak aynı yere gideceğim. Eğer size de uygunsa bana bu mailden ulaşabilir misiniz ? Teşekkürler.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*