Work and Travel Arizona

Amerika’dan herkese selamlar size Page, Arizona eyaletinden yazıyorum ve burası hakkında biraz bilgi vereceğim.

Bu benim ilk Work and Travel Amerika  maceram başlarda biraz sıkıntılı, moral bozucu olsa da buraya geldik. Tavsiyem buraya gelmeden önce Work and Travel Şirketleri hakkında çok çok iyi araştıma yapın. Burası konaklama açısından sıkıntılı bir yer 1 evde 10 kişi yaşıyoruz ve kiralar yüksek (200 $ min) ama eğer ingilizcenizi geliştirmek istiyorsanız buranın avantajı çok Türkün bulunmamasıdır.

 

Work and Travel Arizona

Work and Travel Arizona

Burası Grand Canyon, Horse Shoe Band ve birçok turistik yere yakın ancak eğer Work and Travel 2013 ile buraya gelecekseniz ”Housekeeper” işini yapmamanızı tavsiye ederim, çünkü bu iş ağır ve yorucu bir iş. Burası çok sıcak olan hatta sıcaktan bayıltan bir eyalet her taraf taş toprak :) şansımız ise burda ”Lake Powell” adlı bir gölün bulunması :) Ayrıca belli zamanlarda çalıştığım otelin havuzunu kullanma şansımız da oluyor o da iyi yani :) Buranın insanları çok sıcak kanlı, yardımsever, güleryüzlü mesela alışveriş yaptık bir keresinde kasada bekliyoruz bir kadın geldi ve bize 25$ hediye çeki verdi. Şaşırdık ama olsun aldıklarımız bedavaya geldi :) ) yani iş hayatı dışında herşey çok güzel burda. Burası İngilizcenin geliştirileceği bir yer burda çok para kazanma ihtimali yok vergiler ve kira yüzünden. Ulaşım sorunu çok var burda o yüzden Amerikalı kankalar edindik ve bu problemi aştık sadece benzin parasını ödeyip istediğimiz yere gidebiliyoruz :) ) bu benim 2. haftam ve aldığım ilk pay-check 150 $ artık gerisini siz düşünün ve nereye giderseniz gidin yanınıza tüm paranızı, pasaportunuzu alın. Umarım Work and Travel programına katılmayı düşünenlere yardımcı olabilmişimdir iyi günler herkese.

 

Yücel Durak

Diğer öğrencilerinin WAT Maceralarını da okuyabilirsiniz.

Yorumlar

comments

Work and Travel Arizona” için bir yorum

  • 24 Mayıs 2013 tarihinde, saat 12:47
    Permalink

    merhaba ben de bu yaz arizona-page work and travel yapacağım.ama istanbuldan nereye uçmam gerektiğine karar veremedim.los angeles-page arası 8 saat otobüsle.phoenix-page arası 5 saat.otobüs bulmada sıkıntı çekerim diye korkuyorum.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*