Wisconsin

Rotasını Work and Trave ile bu yaz Wisconsin’a çevirenler ya da yolu Wisconsin ’dan geçecekler !

“BEN DE GİDİYORUM” şeklinde iletiniz

Wisconsin’de Work and Travel
Yurtdışı tecrübesi edinmek, insanların ileriki yaşantılarında sahip olacakları hayat görüşü ve kültür düzeyi açısından son derece büyük önem taşımaktadır. Ancak günümüz şartlarında alt ve orta gelir grubuna ait bir kimsenin yurtdışına çıkabilmesi oldukça güçtür. Bu nedenle bir takım programlar ile yurtdışına çıkmak daha karlı olmaktadır. Okuyanlar için Erasmus, okumayanlar için ise Work and Travel programı, işte tam olarak böyle kimseler için biçilmiş kaftanlardır.
Kısa adı WAT olan bu program adından da anlaşılacağı üzere hem çalışmayı hem de seyahat etmeyi sağlayan bir programdır. Program Amerika’ya çalışan insan yollamaya dayanan, aslında kapitalizmi besleyen bir programdır. Böylece Amerika Birleşik Devletleri o çok ihtiyaç duyduğu çalışan insan gücüne sahip olacak hem de göç almayacaktır.
Anca bu durum sorun değil, zira onlar sizden ne kadar faydalanacaksa siz de onlardan o derece de faydalanacaksınız. Öncelikle özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nin gelişmiş olduğu doğu eyaletlerinin şehirlerinde çalışırsanız eğer, hatırı sayılır miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Bu paraları biriktirip ileride seyahat etmek için harcayabilir veya dilinizi geliştirmek isterseniz oradaki herhangi bir dil kursuna yazılabilir ya da paranızı tamamen biriktirip memlekete dönebilirsiniz.
Örneğin Work and Travel Wisconsin eyaletinde çalışanlar için son derece yararlı olacaktır. Bu eyalet, Amerika Birleşik Devletleri’nin ekonomik ve sosyal açıdan en gelişmiş kentlerine ev sahipliği yaptığından burada çalışan insanlar çok daha fazla maaşlar alabilmektedirler. Ancak bu maaşlara oranla yaşamın pahalı olduğunu da belirtmek gerekir. Ancak tutumlu bir kimse iseniz burada çok büyük paralar kazanıp bunu daha sonra seyahatlerinizde harcayabilir ya da Türkiye’ye getirerek burada o paralar ile çok daha büyük şeyler yapabilirsiniz.
Ancak bu program ile istediğiniz şehre gitmek o kadar da kolay değil. Öncelikle bu programların bazı organizasyon şirketleri tarafından düzenlendiğini belirtelim. Bu şirketlere orada kalacağınız süre için belirli bir miktar vize ve organizasyon parası veriyorsunuz. Eğer bu başvuruyu önceden yaparsanız hem söz konusu miktar önemli ölçüde azalıyor hem de gitmek istediğiniz yeri kendiniz seçiyorsunuz. Dolayısıyla daha iyi bir yerde çalışmak için erken başvuru şart.

wat_Wisconsin

Yorumlar

comments

Wisconsin” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*