West Virginia

West Virginia’da Work and Travel Programı
Birçok firma işçi alımı yaparken mülakatlar düzenlerler. İstediğiniz bir işi kapabilmeniz için sizi diğerlerinden ayıracak özellikler, etkenler oldukça mühimdir. Bu etkenlerin başında da yabancı diliniz gelir. Artık günümüzde herkes okulda veya herhangi bir İngilizce kursunda İngilizce öğrendiği için sizi diğerlerinden ayıracak şey ya bir ikinci dil öğrenmek olacak ya da İngilizceyi İngilizcenin anadil olduğu bir yerde öğrenmek olacaktır.
Bu nedenle yurtdışında dil eğitimi görmek, iş hayatının kapısını daha kolay açacak ve iş hayatınızın sonraki aşamalarında neler yapacağınızı da belirleyecektir. Ancak yurtdışında eğitim görmek, belirli bir maddi güce sahip olan kimseler dışında maddi açıdan oldukça zorludur. Birçok dil okulu on binlerce dolar veya Euro ücret alarak eğitim vermektedirler. Ancak Work and Travel adlı program sayesinde hem para kazanabilir, hem de kazandığınız paralar ile seyahat ederek buralardaki insanlarla sosyalleşip, dilinizi geliştirebilirsiniz.
Kısa adı WAT olan bu program, adından da anlaşılacağı üzere hem çalışıp hem de seyahat etmeye olanak tanıyan bir programdır. Bu programı organize eden firmalar sayesinde oldukça az bir para vererek hem orada iş bulabilir, hem de vize işlemlerinizi halledebilirsiniz. Eğer bu söz konusu firmalara erkenden başvurursanız hem büyük miktarlarda ıskonto yaptırabilir hem de gideceğiniz yeri ve çalışacağınız şirketi kendiniz seçebilme imkanına sahip olursunuz.
Bu neden önemli derseniz eğer; bildiğiniz gibi Amerika’nın bazı bölgeleri tehlikeli olabilir. Çetecilik suçlarının fazla olduğu bu bölgelerde çalışmak istemeyebilirsiniz. Örneğin work and travel West Virginia eyaletinde oldukça rahat bir şekilde yapılabilir. Suç oranının az olduğu ve ekonomik olarak yüksek bir gelir seviyesine sahip olan bu eyalette çalışmak, hem parasal açıdan hem de güvenlik açısından son derece yararlı olacaktır. Barınma açısından da herhangi bir sıkıntı çekmeyeceğiniz bu eyaletin herhangi bir kentini, erkenden bu firmalara başvurarak seçebilirsiniz.
Çalışacağınız yer konusunda da, eğer dilinizi geliştirmek istiyorsanız insanlarla daha çok iletişim kuracağınız işleri seçmelisiniz. Bir depoda değil de, satış departmanında çalışmak örneğin, dilinizi geliştirme konusunda sizler için çok yararlı olacaktır.

West_Virginia_work and travel

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*