Washington

Washington’da Work and Travel
Dil öğrenmek için insanların çoğu kurslara binlerce lira para dökmektedirler. Dil öğrenmek önemlidir zira günümüzde bir işe girmek için mülakata gittiğiniz zaman ilk olarak sorulan sorulardan bir tanesi de, yabancı diliniz var mı? Sorusudur. Dolayısıyla yabancı dil öğrenmek, iş hayatı için oldukça önemlidir. Ancak günümüzde herkesin az – çok İngilizce bildiğini varsayarsak, kendinizi diğerlerinden ayırmak için ya bir ikinci yabancı dil öğrenmeniz, ya da İngilizceyi buradaki alana de bir kursta değil de, İngilizce konuşan bir memlekette öğrenmeniz gerekir.
İngilizceyi yurt dışında öğrenmenizi sağlayan birçok kurs programı bulunur. Ancak bu programlar yüksek maliyetleri dolayısıyla düşük ve orta gelire sahip aileler tarafından maalesef tercih edilemez. Ancak başka bir yol daha var. Amerika’da hem çalışıp, hem de orada seyahat etme imkanı tanıyan Work and Travel programı sayesinde hem orada çalışarak para kazanabilir, hem de insanlar ile tanışıp, sosyalleşerek İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Hatta orada bir kursa yazılıp, iş saatleri dışında dil eğitiminize devam bile edebilirsiniz.
Bununla birlikte WAT ile hatırı sayılır bir miktarda para kazanabilirsiniz. Bu parayı orada yemek ya da biriktirmek elbette ki size kalmış. Genel olarak bu programa katılanlar biriktirdikleri paraları programın son haftalarında gezmeye ayırıyor. Elbette bu programdan size kalacak en büyük kazanç da işte bu tecrübe olacaktır.
Ancak gideceğiniz yer, edineceğiniz tecrübe açısından büyük önem taşıyor. Örneğin work and travel Washinton DC’de yapanlar için oldukça yararlı olacaktır. Amerika’nın batısında yer alan ve Amerika Birleşik Devletleri’nin baş kenti olan bu kent, hem ekonomisi sayesinde hem de kültürü sayesinde sizlere hem parasal yönden hem de tecrübe olarak birçok şey katacaktır.
Ancak gideceğiniz yeri belirlemeniz öyle kolay olmuyor. Öncelikle bu programı ayarlayan firmalara erkenden gitmeniz gerekli. Eğer daha geç giderseniz, bu tarz iyi yerler kapılacağından sizleri firma kendi istediği yere gönderecektir. Hem erken kayıt yaptırmanın diğer bir avantajı ise, gitmeden önce vereceğiniz parada bir miktar da olsa ıskonto yapılacak olmasıdır. Dolayısıyla bu programı daha ucuza ve daha iyi bir yerde yapmak için erken başvurmak gerekir.

work and travel_Washington

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*