Texas

WORK AND TRAVEL İLE TEXAS

Türkiye’de dahil olmak üzere dünyadaki tüm üniversiteli gençlerin ilgi odağı olan work and travel ile Amerika’da milyonlarca genç 4 ay boyunca hem çalışma fırsatı buluyor hem de dillerini geliştiriyor. Yıllardır büyük bir ilgiyle gençlerin katılım gösterdiği work and travel gençleri Amerika ile tanıştırıyor. Amerika’nın 50 eyaletinde faaliyet gösteren work and travel, gençleri farklı iş alanlarında 4 ay boyunca eğitip para kazanmalarını sağlıyor. Yabancı dil bilgisi de maksimum seviyeye gelen genç öğrenciler büyük bir hayat tecrübesini de yaşamış oluyorlar.
Amerika’daki 50 eyaletten biri olan Texas, Work and Travel Texas ayağı ile Amerika’da eşsiz bir deneyim sunuyor. Başkenti Austin olan Texas Eyaleti Amerika’nın en popüler yerleşim yerlerinden biridir. Eyaletin batı sınırında Meksika, doğusunda ve kuzeydoğusunda Louisiana ve Arkansas, kuzey ve kuzeybatısında da Oklahoma ve New Mexico bulunmaktadır. Dünyanın en zengin yerlerinden biri olan Texas’ta oldukça fazla petrol rezervleri ve yeraltı kaynakları bulunmaktadır. Sadece petrolü ile öne çıkıyor gibi görünse de tarımı ve hayvancılığı da Amerika’da oldukça ileri boyuttadır. Texas’ın üç büyük şehri de bir milyonun üzerinde nüfusa sahiptir. Meksika’ya yakınlığı nedeniyle İngilizce’den sonra en çok İspanyolca yaygındır. Eyalette ayrıca Fransız’ca kullan büyük gruplar da mevcuttur. Eğitim bakımından Amerika’nın oldukça ünlü kolej ve üniversiteleri de Texas’dadır. Texas’da ulaşım eyaletin zenginliği nedeniyle oldukça gelişmiştir. Amerika’nın en büyük ikinci havalimanını da barındıran havayolu ve Meksika Körfezi’ne olan sahilleri ile oldukça önem taşıyan denizyolu mevcuttur.
Amerika’nın en gözde merkezlerinden biri olan Texas, WAT farkıyla keşfedilmelidir. İş imkanları oldukça fazla olan Texas’da öğrenciler çeşitli kafe ve restoranlarda çalışma imkanına erişebiliyorlar. Öğrenciler için pek çok olanak sağlayan work and travel, Texas’ın büyülü merkezinde hayat boyu unutulmayacak tecrübeler sunmaktadır. Amerika’da böylesine büyük bir tecrübe yaşamak, para kazanırken dil öğrenmek her üniversite öğrencisinin yaşaması gereken bir deneyimdir. Amerika’nın birbirinden gösterişli 50 eyaletinden biri olan Texas’ın egzotik ortamlarında çalışmak, para kazanmak ve CV’nize katabileceğiniz bir deneyim elde etmek artık Work and Travel ile çok kolay.

texas

 

Yorumlar

comments

Texas” için 3 yorum

 • 24 Haziran 2013 tarihinde, saat 23:29
  Permalink

  Gönderdiğiniz gençleri gittikten sonra yerini değiştirip mağdur edilmemesini ailesi olarak istiyoruz.LÜTFEN oradaki gençlerin sorunları ile yeterince ve gerektiği gibi ilgilenin. BİZ AİLELERİN aklı onlarda kalmasın.

  Yanıtla
 • 09 Temmuz 2013 tarihinde, saat 18:05
  Permalink

  Remziye Hanım, biz Work and Travel şirketi değiliz. Öğrencileri biz göndermiyoruz, şirketler gönderiyor. Bu isteğinizi şirkete iletmeniz gerekiyor.

  Yanıtla
 • 10 Eylül 2013 tarihinde, saat 17:25
  Permalink

  Ben de bu sene work and travella gitmek istiyorum ancak yazın 1 ay stajım var yani 2 ay gitme şansımız yok mu

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*