Tennessee

WORK AND TRAVEL İLE TENNESSEE

Üniversiteli gençler arasında oldukça popüler olan dünyanın en büyük aktivite ve eğitim oluşumu Work and Travel her geçen gün büyüyen ilgi odağı ile kendini göstermektedir. Dünyada milyonlarca genci Amerika ile tanıştıran, aynı zamanda çalışma ve dil geliştirme imkanı sunan bu oluşum, kaliteli bir eğitim ile öğrencilerin kendi paralarını kazanarak hayata adım atmalarını amaçlamaktadır. Bu değişim programı Amerikan hükümeti tarafından kontrol edilmekte olup öğrencilerin yaz tatili boyunca dillerini geliştirmelerine olanak tanımaktadır.
Work and Travel Tennessee ayağı ise öğrencilere eğitimin yanı sıra doğa ve kültürel gezilere katılma imkanı da sağlamaktadır. Amerika’da Tennessee denince akla yılın her mevsimi ayrı güzellikleri olan milli parklar ve bu parkların civarlarında kurulu olan tatil beldeleri gelmektedir. Bu eyaletteki park, ve koruma altındaki diğer oluşumları yaklaşık 534 km²’lik bir alanı kaplamaktadır. Böylece tatilciler kadar antrenman yapmak isteyen sporcuları da kendilerine çekerler. Work and Travel öğrencileri Tennessee’de büyük bir yoğunlukla çalışmaktadır. En fazla Work and Travel öğrencisi misafir eden şehirler Pigeon Forge, Nashville, Greenville, Franklin ve Knoxville’dir. Bu bölgelerde genel olarak restoran işletmeleri bulunduğundan öğrenciler iş sıkıntısı çekmemektedirler. Diğer iş alanları olarak mağaza satış ve otel işleri bulunmaktadır. Wat programı dahilinde gezmek isteyen öğrenciler için kullanabilecekleri ulaşım yolları kara, hava ve demir yollarıdır. Örneğin demiryolu ile seyahat etmek isteyen öğrencilerin Tennessee‘nin kuzeyinde bulunan Illinois Chicago ve güneyinde, sahil şeridinde bulunan Louisiana Eyaleti’nin New Orleans şehri arasındaki Amtrak’ın işlettiği demiryolu hattını kullanarak bir gezi planı oluşturabilirler. Bu gibi pek çok gezi planı Tennessee’de yapmak mümkündür.
Olanakları oldukça fazla olan Amerika’nın Tennessee eyaleti, dünyada binlerce work and travel öğrencisini ağırlamış, onlara iş imkanları sunarak kendilerini geliştirme imkanı sağlamıştır. Türkiye’den de oldukça fazla öğrenci alan eyalet sosyokültürel yapısıyla öğrencilere yalnızca iş bakımından değil çevre, dostluk ve kültürel açıdan da eğitim sağlamaktadır. Dünyada milyonlarca öğrenciye sınırsız fırsatlar sunmuş olan eyaleti work and travel sayesinde sizde keşfedebilir, çalışırken eğlenip para kazanabilirsiniz. Work and travel ile artık yurtdışında çalışmak da dil geliştirmek de para kazanmak da çok kolay.

Tennessee

 

Yorumlar

comments

Tennessee” için 3 yorum

 • 14 Mart 2013 tarihinde, saat 12:42
  Permalink

  Bende bu yaz tennessee Knoxville marriotta gidiyorum.

  Yanıtla
 • 01 Nisan 2013 tarihinde, saat 23:08
  Permalink

  Bende bu yaz Tenesse Pigeon Forge gdiyorum,ama nedir nasıldır hiç blmiyorum :/

  Yanıtla
 • 27 Mayıs 2013 tarihinde, saat 23:49
  Permalink

  Ben de double tree hiltondayim bu yaz

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*