South Dakota

WORK AND TRAVEL İLE SOUTH DAKOTA

Özellikle son yıllarda gençler için hem eğitim hem tatil olanağı sunan Work and Travel programı, her geçen gün artan ilgi ile adından söz ettirmektedir. Amerikan Hükümeti tarafından yapılan ve farklı ülkelerden üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri süresince Amerika’da İngilizcelerini 4 ay süre İle geliştirme imkanı sunan Work and Travel, bu süreçte öğrencilerin çalışmalarını sağlayarak uluslararası kültürel bir değişim programı sunmaktadır. Bu program öğrencilerin farklı bir ülkede değişiklik gösteren koşullar altında kendi ayakları üzerinde durmasını hedeflemektedir.
Yıllardır gençlerin en gözde eğitim aktivitesi olan Work and Travel Amerika’nın çeşitli eyaletlerini gezme fırsat sunarken çalışarak gençlerin para kazanmasına olanak sağlamaktadır. Amerika’nın 50 eyaletinden birinde çalışma ve dil öğrenme fırsatı sunan bu eşsiz aktivite özellikle Türk gençlerinin ilgisini çekmektedir. Bu 50 eyaletten biri olan South Dakota ayağında eğitim görmek ve çalışarak para kazanmak da farklı bir deneyim olmaktadır. Bu eşsiz eyaletlerden biri olan South Dakota hakkında biraz bilgi vermek gerekirse, Güney Dakota topraklarının üçte birini kaplayan East Nehri Bozkır Ovası, hayvancılık ve çeşitli hububatların yetişmesi için elverişli toprakları ile tanınmaktadır. Eyaletin güneybatı ucunda bulunan Black Hills bölgesi ormanlarıyla ve maden yataklarıyla ünlüdür. Güney Dakota’da yazları çok sıcak geçer, kışları ise oldukça sert ve soğuk geçer.
Amerika’da oldukça yaygın olan bu program sayesinde yılda yaklaşık 140.000 öğrenci Amerika’ya giderek deneyim kazanmaktadır. Ayda yaklaşık 1000-1500 USD arası para kazanma fırsatı vermekte, öğrenciler kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmektedirler. Work and Travel sayesinde dünyanın pek çok farklı ülkesinden gelmiş olan öğrencilerle dostluklar kurmak mümkün hale gelmektedir. Amerika’yı tanımak ve İngilizce pratik yapmak için Work and Travel öğrenci için büyük bir fırsattır. Amerika’nın 50 farklı eyaletinden biri olan South Dakota öğrenciler için özel imkanlarıyla Wat programının olmazsa olmaz yerleşim yerlerinden biridir. Rapid City öğrencilerin yoğun tercih ettiği bölgeler arasındadır. Günde ortalama 8 saat çalışarak öğrenciler pratik yapabiliyor dillerini geliştirebiliyorlar. Uzun zamandır Amerika’da uygulanan bu aktivite sistemi dünyada milyonlarca genci buluşturarak eğitime büyük bir katkı sağlamaktadır.

South_Dakota

 

Yorumlar

comments

South Dakota” için bir yorum

  • 07 Ağustos 2012 tarihinde, saat 02:24
    Permalink

    2 sene Rapid City de soforluk yaptım.Merak eden arkadaslar varsa tecrubelerimi paylasabilirim

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*