South Carolina

Milyonlarca gencin her yıl gitmek için can attığı Work and Travel, hem tatil yapmak hem çalışmak hem de yurtdışı deneyimi kazanmak için eşsiz bir fırsat. Amerika’nın birbirinden eşsiz eyaletlerinde 4 ay boyunca çalışmak, gezmek ve para kazanmak bu program sayesinde mümkün. Amerika’da bulunan 50 eyalet her yıl binlerce öğrenciye iş kapısı açıyor. Öğrenciler 4 ay boyunca Amerikan rüyasını çalışarak yaşıyorlar.

 WAT South Carolina

south carolina
south carolina

Amerika’daki eşsiz eyaletlerden biri olan South Carolina’da öğrenci kabul eden eyaletlerden bir tanesidir. Work and Travel ile Amerika’ya giden öğrencilerin gözde yerlerinden biri olan Work and Travel South Carolina gerek geniş iş olanakları, gerekse hareketli ve eğlenceli yaşamı sayesinde Türk öğrenciler gibi birçok dünya ülkeleri öğrencileri tarafından da yoğun olarak tercih edilmektedir.

Bu eşsiz eyalet hakkında bilgi vermek gerekirse, South Carolina, Amerika’daki iç savaş sonucu ülkeden ayrılan ilk eyalet özelliğini taşır. En önemli iki şehri, eyaletin başkenti olan Columbia ve Charleston’dur. Ayrıca Greenville de en popüler Güney Karolina şehirlerinden biridir. Diğer önemli South Carolina şehirleri George Town, Greenwood, Myrtle Beach, New Berry, North Augusta, Beaufort, Mount Pleasant, Florence, Anderson, Rock Hill ve Sumter’dir. South Carolina’nın en büyük özelliği ulaşımın kolay olması ve hayatın pahalı olmamasıdır. Yani refah düzeyi son derece yüksek olan bir şehirdir. Öğrencilere kolay iş imkanı sağlama açısından Mrytle Beach dikkat çekmektedir. Fast food restoranları ve eğlence merkezlerinin çok olması sebebiyle buralarda öğrencilere iş imkanı oldukça fazladır. Şehrin Florida’ya yakınlığı ise ayrı bir çekici unsurdur. Öğrenciler boş zamanlarında Miami’ye geziler düzenleyebilir ve harika bir tatil fırsatı yakalayabilirler. Bir sahil şehri olmasının pek çok avantajlı yanları mevcuttur. Kıyılarda ılıman bir iklim hakimken iç kesimlerde sıcaklık artmaktadır. Amerika’da eşsiz bir deneyim sunan South Carolina, kültürel ve tarihi özellikleriyle de dikkat çeker. WAT programı sayesinde South Carolina’da benzersiz bir iş deneyimi yaşayacak, dil eğitiminizi maksimum düzeye çıkaracaksınız. Dünyada her yıl binlerce öğrencinin eşsiz bir deneyim yaşadığı South Carolina’da unutamayacağınız anlar yaşayacaksınız.

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*