Rhode Island

WORK AND TRAVEL İLE RHODE ISLAND

Dünya gençlerinin üniversite hayatlarında bir macera deneyimi yaşatan Work and Travel, gün geçtikçe artan ilgi ile gençler arasında büyük bir popüleriteye sahiptir. Amerika’daki birbirinden eşsiz güzellikteki eyaletlerde gençler, program kapsamında hem çalışıyor hem eğleniyor hem dil öğreniyor hem de para kazanıyorlar. WAT programı kapsamında gençler Amerika’yı turist gibi değil içinden biri gibi yasamayı ve anlamayı sağlıyor. Work and Travel hem unutulmaz bir macera yaşatıyor hem de dil gelişiminize büyük katkı sağlıyor.
Bu eşsiz deneyimi sunan Amerikan eyaletlerinden biri de Rhode Island’dır. Work and Travel Rhode Island ayağı ile eşsiz bir deneyim yaşayacaksınız. Rhode Island hakkında biraz bilgi vermek gerekirse ; Amerika’nın 50 eyaletinden biri olan Rhode Island birleşik devletlerin en küçük eyaletidir. Rhode Island eyaletinin her bir köşesi denizden en fazla 50 km uzaklıktadır. Bu nedenle Rhode Island, Okyanus Eyaleti olarak da anılır. Eyaletin güneyi Atlas Okyanusu üzerinde yer almaktadır. Eyaletin en büyük kenti olan Providence eğitim, kültür, siyaset ve ekonomi dallarında eyaletin en önemli bölgesidir. Rhode Island eyaleti Amerika’da sanayi devriminin başladığı yer olarak bilinmektedir. Okyanus kıyısındaki Newport kenti eyaletin ikinci büyük kentidir. Providence kentinde bulunan Brown Üniversitesi Amerika’nın en kaliteli üniversitelerinden biri konumundadır. Work and Travel farkıyla bu eşsiz eyalette çalışabilir, eşsiz manzaralarının keyfini sürebilir aynı zamanda para kazanarak deneyim kazanabilirsiniz.
Amerika’nın birbirinden eşsiz eyaletlerinden biri olan Rhode Island keyfini süren gençler work and travel farkıyla bunu yaşıyorlar. Ayda ortalama 900-1500 USD kazanan gençler ilk iş deneyimlerini de bu şekilde gerçekleştirmiş oluyorlar. Hem eğlenip hem para kazanan gençler kendi özgüvenlerini de böylece inşa etmiş oluyorlar. Amerika’da geçirilecek 4 aylık bu aktif sezon sonrası var olan İngilizceniz daha da pekişecek, tatil yapacak ve tatil yaparken kimseye muhtaç olmayacaksınız. İleriye dönük kariyeriniz için eşsiz bir fırsat olan work and travel yurtdışı tecrübesi olarak CV’nizdeki yerini alacak. Böylece aktif iş hayatına atıldığınızda hem İngilizcenize güveniniz tam olacak hem de başvuruda yurtdışı tecrübeniz ile göz dolduracaksınız.

Rhode_Island_wat

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*