Para Biriktirmek İçin Küçük Yerler Daha Uygun

Arkadaşlar merhaba ;
Öncelikle Work and Travel programına katıldığım için ve Amerika’da böyle bir deneyim yaşadığım için çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Missouri eyaletinde Branson’da çalıştım tamamen güvenli ve sakin bir yerdi, biraz sıkıcıydı. Hatta İstanbul’dan giden biri olarak orada fazla huzurlu hissettim tabi eğlenmeyi düşünen biri sıkılabilir fakat böyle yerler para kazanmak için çok daha iyi seçenek; ben ki yurtdışı eğitim danışmanlık şirketinin önerdiği yerleri beğenmeyip New York City’de çalışmak isteyen Work and Travel katılımcılarındandım. Yaşama şartlarının zor olması dezavantaj her zaman için. O yüzden hem İngilizce pratik yapmak için hem de para biriktirmek için küçük yerler daha uygun bence.

Günnur Akın
Günnur Akın

Evime yerleşip işe başlar başlamaz ikinci iş aradım ve kısa sürede ikinci işi de buldum. Böylece daha çok kazandım deli gibi alışveriş yapıp doğu batı gezdim ve parayla döndüm. Şansım vardı ki travel’da konaklama için para vermedim. Amerika’da yaşayan arkadaşlarım olduğunu ögrendim onlarda kaldım. Benim için en üzücü yanı farklı ülkelerden gelen diğer WAT öğrencileriyle üç ay kardeş gibi yaşayıp ayrılmak oldu. Yalnız gitmenizi tavsiye ederim, belki işler yorucu ve daha karmaşık olur ama Türk bi arkadaşınızla gidip kendinize kattığınız ne varsa yalnız giderek bunu ikiye katlayabilirsiniz.

Yemeğe düşkün olanlar çok büyük sorun yaşayabilir sevdiğiniz yiyecekleri yanınızda götürmenizde fayda var. Ne kadar az kıyafet ve ne kadar çok yemekle giderseniz sizin için o kadar iyi olacaktır. Tabi bir de kredi kartınız olmazsa hayat sizin için çok zor olabilir

Günnur Akın

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*