Oregon

Work And Travel İle Rahat Yaşayın, Çokça Kazanın
Work And Travel sistemi birçok kişi tarafından gidenlere eziyet edildiği, ağır işlerde çalıştırıldığı, az para verildiği, gezi yapamadan geriş dönüldüğü gibi sistemin yerleşmiş olduğu bir .eşit emek ticareti olarak görülmektedir.
Ancak durum tamamen tersidir. Aslında işini iyi yapan, işin özünü bilen ve bu sektörde varlığını uzunca süredir koruyan firmalar ile çalıştığınızda bu tarz bir sıkıntı ile karşılaşmanız mümkün değildir.
Bu etkinlik ile yurtdışına gidecek kişi için ilk iş gideceği yeri seçmek olmalıdır. Örneğin Work And Travel Oregon çalışmasına katılmayı kafasına koyan bir kişi için ikinci adım gerek bireysel çalışmalar gerekse kendisini götürecek firmanın kendisine sunduğu imkânlar ile kendi çalışacağı işi seçecektir.
Ülke seçimi ve iş seçimi yapıldıktan sonra prosedür işlemi genelde sizin için firmalar tarafından halledilmekte ve bazı evraklardan sonra işlemler tamam erdirilmektedir.
Bu noktada işi daha önceden yapan firmaların yurtdışı bağlantıları size orada kalacak yer, yiyecek ekmek ve çalışacak nokta ayarlamakta ve sizi oraya gittiğiniz andan itibaren geziniz sona erene kadar yalnız bırakmamaktadırlar.
Bu sistem sayesinde sizin yaşayacağınız bir sıkıntı durumunda anında işin içerisine müdahil olan WAT firması hem kendi prestiji hem de sizin haklarınız için elini taşın altına koymaktadır. Ülkelerdeki yasal işleyişe göre de bu sorunlar halledilmektedir.
Birçok ülkede bizim ülkemizdeki gibi bir insanın hem etinden hem de sütünden faydalanalım mantığı olmadığı için 8 saatlik b ir mesai 18 saat olarak ele alınmamaktadır. Fazla mesai yapılması durumunda ise karşılığı ne ise o verilmekte ve kişinin isteğine bağlı olarak bu çalışma mümkün hale getirilmektedir.
Yani sözün özü şudur.
Work And Travel (WAT) sistemi sizi köleleştiren bir sistem değildir. Aksine size Çalışarak Ayakta Kalma mücadelesinde destek sağlayan bir çalışmadır. Doğru firmayı seçmeniz durumunda ise hiçbir sorun yaşamadan hem işinizi hem de eğlencenizi tam olarak yaşamanız mümkün olacaktır.
Ayrıca bu geziler sonunda hem dil hem de kültür noktasında da ne kadar gelişmiş bir yapıya ulaştığınız da görme imkanına sahip olabilirsiniz.

 

oregon

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*