North Dakota

North Dakota’da Work And Travel
Günümüzde birçok üniversite öğrencisinin en büyük ideallerinden birisi yurtdışına çıkabilmektir. Çünkü bilindiği üzere yurtdışı bir üniversite öğrencisi için yaşanılması gereken çok önemli bir tecrübe olmaktadır. Bu yüzden birçok kişi farklı yöntemler ile yurtdışına çıkmak için uğraşmaktadır. Bu yöntemlerin başında ise work and travel gelmektedir.
Work and travel’ın öğrencilere sunmuş olduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajların başında ise vize alma kolaylığıdır. Genel olarak 2 ve üzeri not ortalamasına sahip bir öğrenci belirli bir seviyede İngilizce ile kolaylıkla Amerika’ya gidebilmektedir. Son yıllarda birçok üniversite öğrencisi bu fırsatlar çerçevesinde Amerika’ya gitmiştir.
Work and travelın sunmuş olduğu bir diğer imkan ise Amerika’da kaldığınız süre boyunca çalışma fırsatı sunmasıdır. Amerika’da kalacağınız ortalama süre ise 3 aydır. Bu süre içerisinde ise isterseniz konakladığınız eyalette kalabilirsiniz isterseniz başka eyaletlere geçebilme imkanı sunulmaktadır. Bu konuda acentanız size birçok yardımda bulunabilir.
Birçok öğrenci son yıllarda North Dakota’yı tercih etmektedir. Eyaletin başkenti ise Bismarktir. Bu eyalette yazları oldukça sıcak geçmektedir. Bu eyaletin birçok kişi tarafından tercih edilmesinin sebebi ise yaşam standartlarının oldukça yüksek olmasıdır. Öğrencilere sunulan imkanlar içerisinde overtime yani ek iş imkanları da sunulmaktadır. Zaten work and travel ile seyahat eden gençlerin gezmenin yanında çok para kazanma amacı da vardır. Bu yüzden genelde bir değil iki iş tercih ederler. Ve her iki işe de ayıracak zamanları mevcuttur. Bu sayede günlük 200 dolar civarı bir gelir etme şansları vardır.
Ayrıca bu bölge birçok wat öğrencisi için para biriktirme imkanı oldukça yüksek olan bir bölgedir. Bu bölgede ev kiraları ve hayat oldukça ucuzdur. Öğrenci evlerinin kiraları aylık ortalama 250 dolar civarındadır.
Work and travel Nort Dakota son yıllarda öğrencilerin gözdesi olmasının bir diğer sebebi ise daha önce gitmiş olan kişilerin bu bölgeyi çok beğenmesinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca eğlence ve doğal güzellikleri de oldukça ilgi çekici olmaktadır. Bölge yemyeşil cayırlardan oluşmaktadır ve birçok orman arazisi bulunmaktadır. Bölge halkı da yurtdışından gelen öğrencilere oldukça sıcakkanlı ve ellerinden geldiğince yardımcı olmaktadır.

North_Dakota_wat

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*