North Carolina

North Carolina’da Work And Travel
Tüm üniversite öğrencilerinin en büyük hayallerinden birisi yurtdışına çıkmaktır. Bu neden ile her karşılarına çıkan fırsatı değerlendirmeye çalışırlar ancak bu fırsatların çoğu yüksek bir ücret nedeniyle ya da vize alırken sıkıntılar sebebi ile hayalden öteye gidemez. Fakat son yıllarda birçok öğrencinin yurtdışına çıkmasında etkili olan bazı özel programlar ortaya çıkmıştır. Bu programların başında ise work and travel ve erasmus gelmektedir.
Erasmus birçok öğrenci tarafından pek tercih edilmemektedir. Bunun başlıca sebebi ise eğitim öğretime çok ağırlık verilmesinden kaynaklanmaktadır ayrıca sürenin uzunluğundan kaynaklanmaktadır. Bu süre ise yarım eğitim dönemidir ve bu süre boyunca gittiğiniz yabancı ülkede kalmanız gerekmektedir. Bu neden ile birçok insan work and travelı tercih etmektedir.
Work and travel tamamen tatil odaklıdır ve bunun yanı sıra size çok özel imkanlar sunmaktadır. Bu imkanların başında ise Amerika’da üç aylık gittiğiniz süre boyunca çalışabilme fırsatı olmaktadır. Çalışacağınız işi ise İngilizce seviyenize göre acentanız belirlemektedir ve İngilizceniz ne kadar iyi ise o kadar yüksek bir gelir elde etme şansınız olur.
Son yıllarda birçok work and travel yolcusu North Carolina’yı tercih etmektedir. Bunun başlıca sebebi ise sunmuş olduğu imkanlardan kaynaklanmaktadır. bu imkanların başında doğal güzellikleri, ekonomik durumu ve sosyal hayatıdır. Birçok farklı eğlence imkanına sahip olan North Carolina her çeşit insana uygun eğlence imkanları sunmaktadır.
North Carolina’ya gitmiş olan birçok wat öğrencisi çok memnun kaldıklarını ve tekrar gitmek istediklerini belirtmektedirler. Bölgede birçok birçok tarihi eser bulunmaktadır ve gezilip görülecek birçok yer vardır. Bu yerlerin başında Nort Carolina Sanat Müzesi, Mint Sanat Müzesi, Nort Carolina Hayvanat Bahçesi, Biltmore Yalısı, Kuzey Carolina Botanik Bahçesi gibi birçok yer bulunmaktadır. Birçok eyalette tarihi oyunlar her yaz sahnelenir. Kültürel seviyesi ve insanların kalitesi de oldukça yüksektir.
Work and travel North Carolina’da yaşam standartları oldukça uygundur. Asgari çalışma ücreti saatlik olarak 8 dolardan başlar ve İngilizce seviyenize göre bu ücret artış gösterir. Öğrenciler için ev kirası fiyatları ortalama 300 dolar civarındadır.

north carolina wat

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*