New York

New York’ta Work And Travel
Günümüzde birçok üniversite öğrencisinin en büyük hayallerinden birisi yurtdışına çıkmaktır. Başka ülkeleri gezip dolaşmak, gittikleri yerlerdeki örf, adet ve gelenekleri öğrenmek yaşam tarzları hakkında fikir sahibi olmak isterler. Bu nedenle yurtdışına çıkabilecekleri tüm fırsatları değerlendirmeye çalışırlar. Ancak bu fırsatlar çoğu zaman yeterli olmamaktadır. Çünkü maddi külfeti çok yüksek olmaktadır bu neden ile bazı özel programlar yapılmaya başlanmıştır. Bu programların başında ise work and travel ve erasmus gelmektedir.
Erasmus birçok öğrenci tarafından tercih edilmemektedir. Çünkü erasmus eğitim amacı ile yapılmış bir programdır. Gitmiş olduğunuz ülkede aynı zamanda akademik hayatınıza da devam etmeniz gerekmektedir. Bu yüzden tatil imkanı oldukça düşüktür.
Work and travel ise daha çok tatil imkanı olan bir programdır. Bu program kapsamında size birçok iş fırsatı da sunulmaktadır. Amerika’da gittiğiniz eyalet ve şehirlerde sunulan iş fırsatlarından aylık olarak 1300 dolardan başlayarak 2000, 3000 dolara kadar aylık kazanma şansınız vardır. Bu miktarı ise sadece İngilizce bilginiz belirlemektedir.
Son yıllarda birçok wat yolcusu 3 aylık tatillerinde kalacakları yer olarak New York’u tercih etmektedir. Bunun sebebi ise eğlence ve çalışma fırsatlarından kaynaklanmaktadır. Çünkü New York’ta overtime fırsatları oldukça fazladır.
Work and Travel New York eğlence imkanı ve çeşitliliği ile birçok öğrencinin ilk tercihi olmaktadır. Ancak dünyanın en pahalı şehirlerinden birisi olması da çok büyük bir dezavantajdır. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi burada bulunduğundan dolayı uluslararası ilişkiler oldukça gelişmiştir. New York yüzyıldan fazla zamandır dünyanın en önemli ticaret merkezlerinden birisi olmuştur.
New York’un halkıda wat öğrencilerine oldukça sıcak ve yardımsever davranmaktadır. Ortalama öğrenci evi kiraları ise 300, 350 dolar arasındadır. Ancak günlük giderlerin fiyatları oldukça yüksektir. New York’ta birçok farklı kültürden insan yaşamaktadır ve ortalama 170 farklı dil konuşulmaktadır. Şehirde trafik sorunu ve ulaşımda oldukça kolaydır. 24 saat çalışan metrolar bulunmaktadır. Gezip görebileceğiniz mekanların başında ise Empire State, Modern Sanat Müzesi, Central Park, Guggenheim Müzesi, Times Meydanı, Modern Tarih Müzesi gelmektedir ve bu yerler gibi birçok farklı ve ilgi çekici mekan bulunmaktadır.

New_York_wat

 

Yorumlar

comments

New York” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*