New Mexico

Günümüzde birçok üniversite öğrencisi yurtdışında tatil yapmak için bazı yöntemlere başvurmaktadırlar. Ancak bu yöntemlerin çoğu genelde işe yaramaz bunun sebebi ise maliyetlerinin oldukça yüksek olmasından kaynaklanır bu neden ile son yıllarda birçok üniversite üniversitesine yurtdışı kapılarını açan bazı programlar oluşturulmuştur. Bu programların başında ise work and travel ve erasmustur. Ancak bu programlardan erasmus birçok öğrenci tarafından tercih edilmemektedir.

Bu durumun başlıca sebebi ise erasmusun bir tatil programından çok eğitim programı olmasıdır. Çünkü erasmus ile gittiğiniz ülkede yarım eğitim dönemi kalmaktasınız ve devam etmekte olduğunuz eğitim programı derslerinden sorumlu tutulmaktasınız. Bu neden ile birçok öğrenci bu konuda zorlanmakta ve eğitimleri ile ilgili sıkıntı yaşamaktadır. Bu yüzden birçok öğrenci tarafından pek tercih edilmemektedir.

Work and travel ise tamamen tatil odaklı olarak ortaya çıkan bir programdır. Bu program kapsamında Amerika’da hem çalışıp hem de tatil yapmanız mümkündür. Bu sayede hem yüksek gider masraflarınızı karşılayabilirsiniz. Wat ile Amerika’ya giden birçok öğrenci çalıştıkları işlerde birikim yaparak dönmektedir. Ayrıca dilinizin de daha fazla gelişmesinin sağlamanız mümkündür.

Work and Travel New Mexico

new mexico
new mexico

Son yıllarda ise birçok work and travel yolcusu New Mexico’yu tercih etmektedirler. Bunun başlıca sebebi ise çalışma şartları ve saatlik ücret fiyatından kaynaklanmaktadır. New Mexico’da birikim yapmanız oldukça kolaydır. Ayrıca bu bölgede birçok Türk bulunmaktadır. Bölge halkı yabancı öğrencileri oldukça fazla sevmektedir ve bölgedeki yabancı öğrencilere çok yardımsever davranmaktadırlar.

Work and travel New Mexico ekonomik ve sosyal açıdan da oldukça gelişmiştir. Çalışabileceğiniz birçok otel bulunmaktadır. Aynı zamanda bölgede birçok maden ocağı bulunmasından dolayı mücevher ve gümüş işletmeciliği oldukça gelişmiştir. Bu neden ile ülkenin dört bir yanından turistler New Mexico’ya gelmektedir. Bu sayede bölgede overtime imkanı da oldukça fazla miktarda bulunmaktadır.

New Mexico’da bir wat öğrencisinin saatlik olarak asgari çalışabileceği ücret 8 ile 9 dolar arsında değişmektedir. İngilizce bilginize göre bu ücret artış göstermektedir. Öğrenci evlerinin kiraları da ortalama 300 dolar civarındadır. Eyaletin büyük bir kısmı düzlükler ve çöllerden meydana gelmiştir bu neden ile eğlence imkanı biraz azdır.

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*