New Jersey

New Jersey’de Work And Travel
Günümüzde birçok üniversite öğrencisi hem tatil yapmak hem de yabancı dillerini geliştirmek için yurtdışına çıkmak istemektedir. Ancak bu durum eskiden oldukça zor ve maddi yönden caydırıcı olmasına rağmen son yıllarda oldukça ekonomik ve kolay bir hal almıştır. Maddi açıdan öğrencileri ve ailelerini çok sarsmayacak ve sıkıntıya düşürmeyecek tutarlar ile yurt dışına çıkmak artık her öğrenci için mümkün hale gelmiştir. Öğrencilerin yurtdışına çıkabilmeleri için düzenlenmiş belli programlar bulunmaktadır. Bu programların başında ise work and travel gelmektedir.
Work and travel ile birçok öğrenci hayallerine ulaşabilir ve Amerika’da 3 ay gibi bir süre boyunca zaman geçirebilir. Aynı zamanda çalışabilir ve yabancı dilini geliştirebilir. Bunun için sizden istenen tek şey belli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak. Çünkü vize işlemleri sırasında konsoloslar tarafından bu konuya çok dikkat edilmektedir. Kendinizi ifade edebilecek kadar bir İngilizceye sahip olan her öğrenci artık Amerika yolunu tutabilir. İngilizce seviyenizin en büyük etkisini iş seçerken görmektesiniz. Çünkü iyi bir İngilizce seviyesine sahipseniz saatlik ücreti yüksek olan işlerde çalışma imkanınız daha yüksektir.
Work and travel New Jersey son günlerde birçok wat yolcusunun tercih ettiği eyaletlerden birisidir. Bunun başlıca sebebi ise sunmuş olduğu imkanlardan kaynaklanmaktadır. Doğal güzellikleri ve çalışma şartları ile sizlere çok avantajlı fırsatlar sunabilir. Yüz ölçümünün büyük bir kısmı ormanlarla kaplıdır. New Jersey’de çok uzun ve güzel bir plaj ve birçok otel bulunmaktadır. Aynı zamanda deniz taşımacılığı ve uluslararası nakliyat geliştiği için oldukça geniş bir iş yelpazesine sahiptir. Aynı zamanda New York ve Delaware ile komşudur. Bu durumda size canınız sıkıldığı zaman istediğiniz kadar eğlenebileceğiniz birçok seçenek sunar.
New Jersey’in toplumsal yapısı ve yabancı öğrencilere karşı takındıkları tutumda oldukça güzeldir. İnsanlar genel olarak yabancı öğrencilere karşı oldukça yardımseverdir. Bu neden ile ideal bir wat eyaletidir diyebiliriz. Aynı zamanda öğrenciler için kiralanan evlerde oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Yaşam standartları yüksek olmasına rağmen oldukça ucuz bir eyalettir. Ayrıca her kesimden insan için farklı eğlence mekanları da bulunmaktadır.

New_Jersey

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*