New Hampshire

New Hampshire’da Work And Travel
Önceki zamanlarda birçok üniversite öğrencisinin hayallerinden birisi yurtdışına çıkmak ve dünyayı dolaşmaktı. Bu neden ile çoğu öğrenci birçok farklı yola başvurdular ancak bu öğrencilerin çoğu istedikleri yerlere gideme bunun sebebi ise maddi külfet ve okul zorunluluğu gibi nedenlerdi. Ancak son yıllarda birçok üniversite öğrencisi düzenlenen programlar ile çok kolay ve rahat bir şekilde yurt dışına çıkabiliyorlar. Bu öğrenciler hem hayallerini gerçekleştiriyor aynı zamanda da yabancı dil eğitimlerini geliştiriyorlar.
Üniversite öğrencilerinin uygun fiyatlarla yurtdışına çıkması ve dil eğitimleri ve hayallerini gerçekleştirebilmeleri için düzenlenmiş programların başında ise work and travel ve erasmus bulunmaktadır. Ancak bu programlardan erasmus birçok öğrenci tarafından tercih edilmemektedir. Bunun sebebi ise erasmusun tatilden çok eğitim amaçlı olmasından kaynaklanmasıdır. Erasmus ile yurtdışına çıkan öğrenciler aynı zamanda akademik hayatlarına devam etmekte ve gittikleri ülkelerde okudukları bölümler ile ilgili derslere ve sınavlara girmektedirler bu durumda öğrencilerin akademik hayatlarını etkilemektedir.
Ancak work and travel ile Amerika’ya giden öğrenciler de böyle bir durum söz konusu değildir çünkü wat öğrencileri yazın 3 aylık tatil dönemlerinde yurtdışına çıkmaktadırlar. Bu neden ile akademik açıdan oldukça rahat durumda olurlar. Aynı zamanda Amerika’ya giden öğrenciler orada çalışarak kendi ihtiyaçlarını karşılayabilir hatta birikim yaparak bile geri dönme imkanına sahiptirler.
Work and travel New Hampshire birçok öğrencinin gitmek istediği eyaletlerden birisidir. Çünkü New Hampshire öğrencilere farklı çalışma imkanları ve ekonomik bir yaşam standarttı sunmaktadır. Bu imkanların başında ise alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Ülkenin dört bir yanından New Hampshire’a gelen birçok kişi sadece alışveriş yapmak ve dolaşmak için gelmektedir.
New Hampshire yağışlı ve nemli bir bölgedir. Genel olarak her yerin yemyeşil olduğu bir eyalettir. Bu eyalette hayat standartları ve insanların kalitesi de oldukça yüksektir. İnsanlar wat öğrencilerine oldukça sıcak davranmakta ve yardımcı olmaktadır. Ekonomik açıdan da oldukça uygun şartlara sahip bir eyalettir. Hayat standartları yüksek olmasına rağmen hayat oldukça ucuzudur. Genel olarak saatlik çalışma saatleri 8 dolardan başlamaktadır. Ev kiraları ise ortalama 250 dolar civarıdır.

work-and-travel-new-hampshire

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*