Nebraska

Nebraska’da Work And Travel
Günümüzde birçok öğrencinin en büyük isteğinden birisi yurtdışına çıkmak ve dünyayı dolaşmaktır. Bu yüzden her fırsatı değerlendirmeye çalışırlar. Ancak yurtdışına turistik amaçlar ile çıkmak ciddi anlamda maddi külfetler ortaya çıkarmaktadır. Bu neden ile üniversite öğrencilerine özel bazı imkânlar ve programlar oluşturulmuştur. Bu sayede üniversite öğrencilerini maddi sıkıntıya sokmadan yurtdışına çıkma, dillerini geliştirme ve diğer kültürler hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmalarına yardımcı olunmaktadır.Bu programların başında ise wat ve erasmus gelmektedir.
Erasmus ile birçok ülkeye gidilebilmesine rağmen birçok öğrenci tarafından tercih edilmemektedir. Çünkü erasmus ile yurtdışına çıktığınızda yarım dönem boyunca belli bir eğitim görmeniz gerekmektedir. Bu neden ile öğrenciler eğitim hayatlarında sıkıntı yaşamamak için tercih etmemektedirler. Ancak wat ile Amerika’ya gitmenin sizin terlerinize olumsuz bir etkisi olmamaktadır. Çünkü gidiş tarihiniz okul takvimine göre ayarlanmıştır ve yaz tatilinde gidilmektedir. Ayrıca work and travel ile yurt dışına çıkıldığı zaman size sunulan çok özel imkanlar sunulmaktadır. Bu imkanların başında hem çalışıp hem de tatil yapma imkanınız gelmektedir. Bu sayede hem maddi bir külfet altında kalmamış olursunuz hatta gittiğiniz şehre göre para biriktirme imkanına dahi sahip olabilirsiniz.
Birçok üniversite öğrencisinin Amerika’ya giderken bazı korkuları bulunmaktadır. Bunun sebebi ise hangi eyaletin daha iyi daha avantajlı olduğuna karar vermektir. Çünkü kazanacağınız para ve yapacağınız tatil tamamen buna bağlıdır. Çünkü yaklaşık 3 ayınızı bu eyalette geçireceksiniz. Sıkıntılar yaşarsanız eğer acentanız kaldığınız eyaleti değiştirme konusunda yardımcı olabilmektedir.
Son günlerde birçok wat yolcusu kalacakları eyalet olarak Nebraska’yı tercih etmektedir. Bunun sebebi ise Nebraska’nın sunduğu maddi rahatlık ve doğal güzelliklerinden kaynaklanmaktadır. yemyeşil çayırlardan oluşan birçok ovası ve geniş arazileri bulunmaktadır. Ayrıca eski kızıl derili bölgeleri de gezilip görülmeye değer yerlerdir.
Work and travel Nebraska ekonomik olarak da oldukça uygun bir bölgedir. Yaşam standartları ve insanların kalitesi oldukça yüksek olmasına rağmen hayat oldukça ucuzdur. Nebraska’da saatlik çalışma ücreti asgari 7.25 dolar olarak belirtilmiş olmasına rağmen saatlik ortalama 8 dolar ve üzeri bir ücretle çalışmanın mümkündür.

Nebraska

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*