Montana

Montana’da Work And Travel
Son yıllarda birçok insanın en önemli hedeflerinden birisi birkaç yabancı dil öğrenmektir. Bu neden ile herkes birçok kursa giderek dil öğrenmeye çalışırlar ancak bu yöntemlerin çoğu yeterli olmamaktadır. Günümüzde ise yabancı dil öğrenmenin en iyi yolu yurtdışına çıkmaktır. Bu neden ile öğrencilerin yabancı dil eğitiminde yardımcı olması ve geliştirmesi amacı ile yurtdışı programları düzenlenmektedir. Bu programların başında ise work and travel gelmektedir. Work and travelın birçok öğrenci tarafından tercih edilmesinin sebebi ise yaz döneminde yani üniversite öğrencilerinin yaz tatili döneminde olmasıdır.
Work and travelın üniversite öğrencilerine sunduğu en büyük avantajlardan birisi Amerika’ya giderek hem Amerikalıların kültürel yapılarını hem de dillerini öğrenmesinde büyük yardımcı olmasıdır. Wat ile yurtdışına giden öğrenciler Amerika’da hem çalışıp hem de tatil yaparlar bu neden çok önemli bir tecrübe olmaktadır.
Wat ile Amerika’ya gidebilmek için öğrencilerden istenen belli başlı şartlar vardır. Bu şartların başında ise yeterli seviyede İngilizce bilmektir. Çünkü Amerika’ya gittiğiniz zaman yabancılık çekilmemesi ve belli bir yeterlilik düzeyi üzerinde olmanız istenilmektedir. Aynı zamanda İngilizce seviyeniz sizin Amerika’dayken çalışacağınız işi de belirler. Ne kadar iyi bir İngilizceye sahip olursanız o kadar yüksek maaşlı işlerde çalışma imkanına sahip olursunuz.
Work and travel ile yurtdışına çıkarken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Bunların başında ise 3 ay boyunca tatil yapıp aynı zamanda çalışacağınız eyaleti iyi seçmenizdir. Çünkü pahalı bir şehir seçerseniz maddi yönden sıkıntı çekebilirsiniz ya da çok soğuk bir eyalet seçerek tatil hayallerinizden olabilirsiniz. Bu neden ile dikkat etmeniz gerekir.
Birçok work and travel öğrencisi son günlerde Montana’yı tercih etmektedirler. Bunun sebebi ise ekonomik, kültürel ve doğal güzellikleridir. Work and travel Montana sizi büyülü bir dünyaya adım atmanıza yardımcı olur. Çünkü doğa harikası güzelliklere sahiptir. Yeşillik ve göllerden oluşan çok güzel bir doğaya sahiptir.
Ekonomik olarak da çok uygundur. Günlük olarak ortalama 8 dolardan başlayan ücretlerle çalışma imkanına sahipsiniz. Genel olarak konaklama ücretleri ise 250 dolar civarıdır. Bu neden ile rahatlıkla para biriktirebilirsiniz.

Montana work and travel

 

Yorumlar

comments

Montana” için 2 yorum

 • 16 Mart 2013 tarihinde, saat 08:31
  Permalink

  ben de montana bozemana gidiyorum 🙂

  Yanıtla
 • 19 Mart 2013 tarihinde, saat 16:54
  Permalink

  arkadaşlar amerikaya gitmek kaç paraya maal oluyo. bende düsünüyorum. bide dil ögrenmek için uygun yerler nereler

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*