Missouri

Missouri’de Work And Travel
Günümüzde her öğrencinin en büyük hayalinden birisi yurtdışına çıkmak ve diğer ülkelerin kültürlerini, örfünü, âdetini öğrenmek ve sosyal gelişimlerine ileriye taşımak istemektedir. Ancak bu istek çoğu zaman gerçekleşememektedir. Fakat yıllarda bu konuda öğrencilere birçok imkan tanınmıştır bu imkanların başında ise work and travel ve erasmus gelmektedir. Bu programlar ile cüzi miktarlarda tutarlar ödeyerek yurtdışına çıkmak artık çok kolaylaşmıştır. Bu konuda sizden istenen tek şey belli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olmanızdır.
Genel olarak birçok öğrencinin ilk tercihi work and travel olmaktadır. Çünkü erasmus programı ile gittiğiniz şehirlerde aynı zamanda yarım eğitim dönemi boyunca eğitim öğretime devam etmeniz gerekir ve bu durum sizin üniversite hayatınızı da direk olarak etkilemektedir. Ancak work and travelda böyle bir durum geçerli değildir. Wat ile 3 ay boyunca hem tatil yapıp hem de çalışmak çok kolay ve zevkli bir hal almaktadır. Bu neden ile birçok öğrenci tarafından ilk tercih konumundadır.
Son yıllarda birçok öğrencinin konaklamayı tercih ettiği eyaletlerin başında Missouri gelmektedir. Bununu sebebi ise sunduğu doğal, ekonomik ve sosyal imkanlardan dolayıdır. Missouri birçok doğal güzelliği içerisinde barındırmaktadır. Genel olarak yağışlı bir bölge olmasından dolayı yeşillik ve ormanlarla kaplı bir bölgedir. Bölge halkı geçimini hayvancılık ve tarımla sağlar. Bu neden ile saatlik çalışma ücretleri 7.25 dolardan başlar ancak ortalama bir work and travel öğrencisi 9 dolara çalışmaya başlayabilir. Aynı zamanda eyaletin içinden Mississippi nehri de geçmektedir.
Halkı ve kültürel yapısı wat ile gelen öğrenciler konusunda önyargılı olmayan ve çok sevecen insanlardır. Öğrencilere destek olma konusunda oldukça yardımseverdir. Bölge kültürel ve sosyal olarak oldukça gelişmiştir.
Bölgenin yaşam standartları gelişmiş olmasına rağmen çok pahalı bir şehir değildir. Ortalama bir öğrenci aylık 1200 dolara üzerinde bir kazanca sahip olabilir ve bu kazancın 200 ile 250 dolar arasında bir kısmı konaklamaya gitmektedir. Bu neden ile work and travel Missouri’yi tercih edenler rahatlıkla birim yapabilirler. Missouri’nin başkenti Jefferson City’dir ve diğer şehirlere oranla biraz daha pahalı bir şehirdir.

Missouri

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*