Mississippi

Mississippi’de Work And Travel
Her öğrencinin en büyük hayalinden birisi üniversite okurken yurtdışına çıkmaktır. Başka ülkelerini ve insanlarını tanımak onların kültürlerini öğrenmektir. Bu neden ile ellerine geçen her fırsatı değerlendirmeye çalışırlar ancak genelde bu çok mümkün olmamaktadır. Üniversite öğrencilerine bu konuda bazı avantajlar sağlanmaktadır. Bu avantajların başında ise work and travel ve erasmus programı gelmektedir. Ancak erasmus programı yarım dönem gibi uzun bir süre olduğundan ve ayrıca gittiğiniz ülkede öğrenim görmeniz gerektiğinden genelde birçok öğrenci tarafından tercih edilmemektedir. Bu neden ile birçok öğrenci work and travel ile Amerika’ya gitmek istemektedir.
Son günlerde üniversite öğrencilerine konsolosluk tarafından bu konuda birçok avantaj sağlanmaktadır. Öğrenci olduğunuzdan dolayı vize alım kolaylığı ve İngilizce bilginize göre iş imkanları sunan bir tatildir aslında work and travel. Wat acentanızın size ayarladığı eyalete giderek orada kalabilirsiniz ya da isterseniz başka eyaletlere geçerek oralarda kalabilme imkanınız da vardır.
Birçok öğrenci work and travela katılırken bazı korkular yaşar bu korkulardan birisi hangi eyalete gideceği ve insanların yabancı öğrencilere karşı gösterdikleri önyargılar olmaktadır. Bu nedenle genel olarak öğrenciler bu konuya çok önem vermektedir. Son yıllarda birçok öğrenci ağırlıklı olarak Mississippi bölgesini tercih etmektedir. Bunun başlıca sebebi ise ekonomik durumundan kaynaklanmaktadır. Mississippi eyaleti oldukça ucuz bir bölgedir ve içerisinde sizlere birçok farklı imkanlar sunar.
Mississippi’nin doğal güzellikleri de oldukça ilgi çekicidir. Eyaletin ortasından missisipi nehri geçmektedir ki ismini de buradan almıştır. Adeta bir denizi andıran bu nehre isterseniz girip yüzme şansınız da var. Bölge ekvatora yakın olduğundan dolayı oldukça sıcak ve nemlidir. Work and travel Mississippi’nin öğrenciler için sunduğu bir diğer imkan da her tip insana uygun eğlence mekanlarına sahip olmasından kaynaklanmaktadır.
Genel olarak bölgede bir wat öğrencisinin aylık geliri 1000 dolar civarı olmaktadır. Çünkü bölgede sabit ücret uygulaması vardır. Yani saatlik ücretler yerine aylık ücretler kullanılmaktadır. Eğlence ve yaşam şartları uygun olmasından dolayı kolay para biriktirilebilen bir eyalettir. Yani bir work and travel öğrencisi aylık 600 dolar civarı bir birikimi kenara rahatlıkla koyabilir.

mississippi

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*