Minnesota

Minnesota’da Work And Travel
Günümüzde birçok öğrencinin en büyük hayallerinden birisi yurtdışına çıkmak ve dünyayı dolaşmaktır. Yabancı ülkeleri görmek, kültürlerini tanımak sosyal ve kültürel olarak kendilerini geliştirmektir. Bu neden ile her öğrenci üniversite okurken work and travel ya da başka programlar ile yurt dışına çıkmak isterler. Son yıllara kadar çoğu öğrenci için yurt dışına çıkmak çok zorken son yıllarda bu durum oldukça kolay bir hal almıştır. Özellikle work and travel ile Amerika’ya gitmek artık birçok üniversite öğrencisi için hayal olmaktan çıkmıştır. Öğrenci olduğunuz için vize alma konusunda size birçok kolaylık sağlanmaktadır ve size kalan sadece 3 ay boyunca tatil yaparak çalışacağınız eyaleti seçmek olmaktadır.
Work and travel vizesi alabilmeniz için konsolosluğun sizden istediği bazı şeyler vardır. Bunun başında ise belli bir seviyede İngilizce bilgisidir. Eğer iyi derece İngilizce biliyorsanız bu sizin için hiçbir problem olmayacaktır. Ayrıca Amerika’da çalışacağınız işi de İngilizce seviyeniz belirlemektedir. Çünkü konsolosluk yapacağınız işi onaylarken o iş için yeterli İngilizceye sahip olup olmadığınızı sıkı bir şekilde kontrol etmektedir.
Wat yaparak Amerika’ya giden birçok öğrenci için en çok tercih edilen yerlerden birisi Minnesota olmuştur. Çünkü Minnesota’nın sizlere sunduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajlardan birisi doğal güzelliklerinin çok fazla olmasıdır. Eyalet içerisinde irili ufaklı 10000’den fazla göl bulunmaktadır. Eyaletin tam ortasından da Mississippi nehri geçmektedir.
Work and travel Minnesota’nın öğrenciler için bir diğer avantajı ise ekonomik ve sosyal durumudur. Hayat şartları ve insanların kalitesi oldukça yüksektir. İnsanların çoğu kültürlü ve yardımseverdir. Hayat pahalılığı aşırı derecede yüksek değildir. Çünkü genel olarak insanların gelir oranı yüksektir. Çalışanların aldığı en düşük saatlik ücret belirlenen fiyat 6.15 dolardır. Ancak bu miktar genel olarak 8 dolar civarındadır ve yapacağınız işe göre artmaktadır.
Minnesotanın başkenti Saint Paul’dur. Bu şehir diğer eyalet şehirlerine göre biraz pahalıdır. Ancak çok güzel bir şehirdir. Şehir içerisinde tüm binaları birbirine bağlayan köprüler bulunmaktadır. Bu sayede yürüyerek tüm şehri dolaşma imkânınız vardır. Bu köprülere skyway adı verilmiştir.

Minnesota wat

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*