Massachusetts

Massachusetts’da wat keyfi
Bu yaz İngilizcenizi geliştirmek için Amerika’nın eyaletlerinden birinde hem çalışmak hem de tatil yapmak istiyorsanız elinizi çabuk tutup bir an önce başvurunuzu ve tercihlerini yapmanızda fayda var. Eğer yüzlerce öğrenci gibi siz de hani eyalette 4 ay geçirmek istediğinize karar veremdiyseniz sizlere önerimiz wat için Massachusetts eyaletini tercih etmeniz olacak. Son yıllarda çok ciddi bir popülerlik kazanan Massachusetts, Amerika’nın diğer eyaletlerine göre birçok avantaj sunuyor. Bu bölgede çalışmak da, tatil yapmak da son derece keyifli… Eyaletin başkenti olan Boston aynı zamanda en büyük ve en hareketli kentidir. Hayatın ek hızlı aktığı ve idare anlamında tüm prosedürlerin döndüğü şehir de haliyle Boston oluyor.
Ancak turistik önemi bulunan Cape Cod ve Martha’s Vineyard da bir o kadar dinamik bölgeler arasında yer alıyor. Bu bölgede hava şartları oldukça mühim! Havanın güzel olduğu günlerde halk bu bölgeye akın ettiğinden yoğun bir çalışma temposu sizi bekliyor olacak. Work and travel Massachusetts öğrencilerinin kıyasıya bir rekabete de hazır olmaları gerekiyor. Çünkü eyalet sadece Türkiye’de değil tüm dünyada popüler. Dolayısıyla ilgi ve başvuru oldukça fazla… Eyaletin artıları çok olsa da dezavantajlı olduğu konular da mevcut. Örneğin konaklama yeri bulmakta çok büyük ihtimal ile zorlanacaksınız. Özellikle en çok talep gören Nantucket, Martha’s Vineyardile Hyannis kentlerinde hem fiyatlar yüksektir hem de barınma sorunu yaşanma olasılığı yüksektir. Ancak ulaşım sıkıntısı yaşama olasılığınız da bir o kadar düşük. Vapurlar da dahil olmak üzere tüm toplu taşıma araçları ile dilediğiniz kentlere ve mahallelere ulaşabiliyorsunuz.
Massachusetts work and travel amacıyla tercih edilen bir eyalet konumundadır. Bu talebin en büyük nedeni de bölgenin tatil beldesi olması nedeniyle iş olanaklarının çok fazla olması ve saat başı alınan ücretin de yüksek olmasıdır. Turistlere yönelik olan tüm sektörlerde üniversite öğrencileri rahat bir şekilde iş bulabiliyor. Bu programda en farklı iş kollarına ulaşabileceğiniz eyalet burasıdır. Ancak İngilizce düzeyinizin günlük konuşmaları yapabilecek seviyede olması şart. Aksi halde iş başvurunuz reddedilebiliyor.

 

Massachusetts

 

Yorumlar

comments

Massachusetts” için bir yorum

  • 27 Ocak 2013 tarihinde, saat 02:06
    Permalink

    2012 yazında massachusetts, cape cod bölgesinde çalıştım 2013 yazında da yine aynı yere gidicem

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*