Maryland

Work and travel Maryland
Üniversite öğrencilerinin en heyecanlı oldukları günler yaklaşıyor. Amerika’da hem çalışıp para kazanmak hem de yabancı dil bilgilerini geliştirmek ve pratik yapmak olanağı sunan work and travel programı için çok yakın zamanda başvurular yapılmaya başlanacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da başvurularda bazı eyaletler ön plana çıkıyor. Bunlardan biri de Maryland. Hayatın diğer eyaletlere göre çok daha ucuz olması, pek çok öğrenci için bu eyaleti daha cazip kılıyor. Özellikle bir miktar da para biriktirerek yurda dönmek isteyen üniversite öğrencilerinin gözdesi olan eyalet ülkenin en eski yerleşim alanlarından ve eyaletlerinden biridir.
Chesapeake Körfezi’nin doğu tarafından kalan bu eyaletin başkenti adından çeşitli etkinliklerle de sıklıkla söz ettiren Annapolis kentidir. Ancak nüfusun en yoğun olduğu, dolayısıyla yaşamın da en hızlı aktığı kenti Baltimore’dir. Şayet izin günlerinizde son derece konforlu bir günübirlik tatil yapmak isterseniz sizin için en ideal wat eyaleti Maryland olacaktır. Çünkü ününü duymayan hiç kimsenin kalmadığı OC şeklinde anılan Ocean City bu eyalet sınırları içerisinde bulunuyor. OC, Atlantik Okyanusu’nun en cömert davrandığı kentlerin başında geliyor. Bölgenin en büyük gece kulübü de aynı adreste bulunuyor. Geceleri gündüzlerden daha kalabalık ve hareketli olan şehirde haftanın tüm stresini atabilir ve çalıştığınız kente dönebilirsiniz. Ancak kent seçiminizi de Ocean City’den yana yapma şansına sahip olduğunuzu hatırlatalım.
Work and travel Maryland öğrencilerinin tercihi genellikle eyaletin başkentli olan Baltimore oluyor. Çünkü bu kent Amerika’nın başkentli olan Washington D.C.’ye sadece 64 km mesafede konumlanmış durumda. Tarihi oldukça eski olan kent 1729’da kurulmuş. Aynı zamanda ülkenin en önemli limanlarından birini barındırıyor. Bu arada yabancı kökenli öğrencilere yaz aylarında limanda görev alma şansı da tanınıyor. Bu alternatifi de değerlendirebilirsiniz. Renkli binaları ve temiz sokakları ile dikkat çeken şehir, başkent olmanın tüm özelliklerini barındırıyor. Eyaletin resmi kurumlarından ticari şirketlerin merkezlerine kadar tüm mühim binalar bu şehirde toplanmış durumda. Öğrencilerin eyalette bu kenti tercih etmelerinin bir nedeni de iş ve barınma olanaklarının son derece fazla olmasıdır.

 

Maryland work and travel

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*