Maine

Maine’de hayat
Amerika’nın turistleri bir mıknatıs gibi kendine çeken eyaletlerinden biri de Maine’dir. Özellikle eyaletin kıyı şeridi ve bu bölgede yapılan su sporları ile çeşitli aktiviteler turistlerin ilgi odağı oluyor. Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip olan eyalet wat için de son derece ideal bir eyalet olma özelliğini koruyor. Bu bölgede hem çalışıp hem de yabancı dil düzeyinizi geliştirirken hayatınızın en eğlenceli 4 ayını geçirme şansını da yakalayabilirsiniz. Balinaları izleyebilir, akarsu raftingi yapabilir, yürüyüş yapabilir, tepelere doğru çıkan parkurlarda bisiklete binebilirsiniz. Hem doğa hem de su sporları için en uygun adreslerden biri olan Maine’de hayat her daim eğlence barındırıyor.
Dünyanın çeşitli ülkesinden pek çok kişinin geldiği bu eyalette work and travel için en ideal kent Bar Harbor Portland bölgesi olacaktır. Bu kent her yıl 3 milyon kişiyi misafir ediyor. Bu eyalette işsizlik oranının sadece yüzde 4 olduğunu hatırlatalım. İş gücü açısından da dikkat çeken eyalet, üniversite öğrencilerinin yaşayabilmesi için en uygun yerlerden biri olma özelliğini taşıyor. Bu eyalette geçim kaynakları balıkçılık, hayvancılık ve tarımdır. Ancak ticaret ve az da olsa sanayinin de gelişmiş olduğunu belirtebiliriz. Tesis anlamında çok fazla miktarda seçeneğiniz mevcut olmayacak. Bu nedenle ikinci iş düşünen öğrenciler bu hedeflerine ulaşamayabilir.
Bu arada Old Orchard sahili de work and travel Maine öğrencileri için en doğru tercihlerden biri olabilir. Muhteşem bir plajda çalışma şansını da yakalayabilir ve bir yandan tatil de yapabilirsiniz. Dünyanın her ülkesinden insanlarla tanışma, sohbet etme fırsatını yakalayabileceğiniz bu sahil her yaz adeta bir ülkeler geçidine dönüyor. İngilizcenizi geliştirmek için adeta bir nokta atışı yapmış olacaksınız. Ancak bu bölgenin bazı eksileri de mevcut. Bunlardan biri toplu taşıma ile ulaşımın oldukça üç olmasıdır. Toplu ulaşım araçları taleplere karşı yetersiz kaldığından işe geç kalma gibi durumlar yaşamanız olası. Bununla birlikte konaklama konusunda da envai çeşit alternatifinizin olduğunu söylemek güç! Büyük sıkıntılar yaşamazsınız ancak yaz aylarındaki kalabalık nedeniyle konforunuzdan ödün vermek zorunda kalabilirsiniz.

 

work and travel Maine

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*