Konaklama ve Alışveriş Önemli – 2

Birinci bölümü ( Amerika’da İlk Yıl Acemiydim – 1 ) başlıklı yazımı okuduysanız, 2. bölüm ile devam ediyorum.

Work and Travel Konaklama
Work and Travel Konaklama

Günlerimiz iyi kötü geçti . ( ilk hafta patronunuza sizi social security number almaya götürmesi için sorun bu kart çok önemlidir asla kaybetmeyin ) ( social security number olmadan 2. İş bulamazsınız . O aralar içkiye vurmuşum ucuz tabi dolabı dolduruyorum izliyorum biraları .( corona içiniz ) 1 ay sonra o muhteşem yere tasındık ki hayatımın en güzel anıları orada geçti. Pıneapple inn diye bir hostel.

( Konaklama konusunda Amerika da genelde work and travel öğrencileri hosteller kalıyorlar ya da işverenin ayarladığı yerlerde önceden araştırınız ).

wat-ogrencileri-konaklamaYavaş yavaş yabancılarla tanışmaya başlamışız. Genel de Ruslar ve Çinlileri tercih ediyoruz ki İngilizcemiz yetsin gittiğim arkadaş Çinli bir manita yapmıştı. Bir yerden başlamak lazım diyordu.

Benim o ara sevgilim var Türkiye de aldatmama taraftarıyım dönücem hediyeler aldım falan . bir terk ediliş daha. Zaten 10 saat çalışıyorum gece dönerken 1.30 saat bisiklet ( bisikleti Walmart’tan alın faturasını kaybetmeyin 3 ay içinde iade edip paranızı geri alabilirsiniz ) sürüyoruz 10 kilo vermişim bir de üstüne bu. Hediyeler de kaldı anneme ablama bölüştürmüştüm.

Work and Travel - Can Harmanşah
Work and Travel – Can Harmanşah

eglenceGünler eşek gibi çalışıp otele dönüp iki sohbet falan geçip gidiyor. Güzel bir doğum günü partisi yapmıştık 8-10 erkek top falan oynadık pasta kesip bira içtik şampanya patlattık 10 erkek. Gene de güzel bir anıydı.

Bu arada bulunduğunuz şehirlerde (büyük eğlence parkları var ıse mutlaka ziyaret ediniz.) Hesaplarıma göre 3 bin 4 bin dolar falan kazanmışız yaz boyunca ki elimizde sadece 1500 kalmış. Travel planları yapıyoruz. Miami ve Bahamas’lara ( Bahamalara gitmek için sponsorunuzdan izin almanız gerekiyor mail atıp durumu bildirin 2-3 hafta önceden j1 belgenizi isteyecek gönderin imzalayıp geri gönderecekler ve vizenizin bitiş tarihinin Bahamalardan dönüş tarihinizden daha sonra olması gerekiyor ) gitmeye karar verdik. Hayatımdaki en güzel zamanlardan biriydi o 1 hafta.. 4 erkek gitmiştik deli gibi eğlendik.. titanic gibi yaşıyorduk. Elimizde viski jakuzideyiz..

Bahamas Work and Travel
Bahamas Work and Travel

miamiO zamanlar bir kızla tanışmıştım miami li kız simdi spor salonu falan açmış modellik yapıyor.

Miami’de bir Türkle tanıştık adam 1 saatte bize hayatını yaşadığı yeri arabalarını anlattı; o beni çok etkilemişti ve tabi Miami.

Lan buradaki insanlardan neyim eksik falan diyordum. Sanırım o zaman bir şey kafamda dank etti. Keşke en basında böyle düşünebilseydim. Hep kafamda  Amerika’ya gittim ben  işte şurayı gezdim falan filan yeterliydi. Ötesiymiş.

2. bölümü de okudunuz. Şimdi “ 2. Sene Work and Travel Çok Eğlenceli Geçti – 3 ” başlıklı 3. bölüme geçebilirsiniz.

Miami-Can

Can Harmanşah

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*