Kısa Kısa Work and Travel Tavsiyeleri

Facebook Work and Travel sayfamızdan daha önce programa katılmış deneyimli arkadaşların yazılarını yayınlayacağımızı duyurmuştuk. Work and Travel 2014 adayları için uyarılarınızı, önerilerinizi veya anılarını paylaşabilirsiniz demiştik. Cüneyt arkadaşımız kısa bir yazı yazmış, aynen sizinle paylaşıyoruz.

kısa work and travel tavsiyeleri
kısa work and travel tavsiyeleri

Kalabalık bir şehre gitme, ucuz bir yere git para biriktir. Travel kısmında gitmek istediğin şehirlere gidersin o parayla zaten. Bol bol fotoğraf çek, anısı büyüktür. Kapalı alanda iş almaya bak, güneşin altında pişmek istemezsin. Work and Travel şirketi konusunda çok farketmiyor; iş ve aldığın saatlik ücretin fazla olduğu seçeneği seç. Yani en güzeli işi ve konaklamayı hangi şirket sunabiliyor ise ona kayıt ol.

Benim kayıt olduğum şirket İngilizcenin iyi olmasını istiyordu. Bazı şirketler gerçekten iyi İngilizce istiyor; eğer ingilizcen iyi değilse başka şirketleri de deneyebilirsin.

Work and Travel işlerine gelince. Housekeeping işi alma, housekeeper olursan çok yorulursun. Houseman işi çok güzel rahattır. Garsonluk alabilirsen hemen kap, tip olayı cazip. Fotoğrafçı ol. Fast food işi alma, yağ kokusundan millet yanına yaklaşmaz. Çamaşırhane işi alabilirsin rahattır. Gidince işini beğenmezsen bir kılıf uydur çık başka işe gir. Sakın tereddüt etme bir şey yaparken. Yurt dışı özellikle Amerika soğuk havuz gibidir. İlk girerken tereddüt edersin su soğuktur diye, girince de çıkmak istemezsin. Hasta olma. Giderken yanına 2 antibiyotik ve klasik ağrı kesici vs al. Sağlık sigortasına güvenme. Unutma, Amerika’ya gidince tek başınasın. Benden bu kadar, bütün Work and Travel 2014 adaylarına iyi şanslar dilerim.

Cüneyt Ersoy

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*