Kentucky

Wat ile Kentucky
Kuzey ve batı sınırları Mississippi Nehri ile belirlenmiş olan Amerika’nın Kentucky eyaletinin başkenti Frankfort’tur. Bu eyalet günümüzde otomobil sektöründe ayrı bir şekilde anılmıyor. Çünkü tüm dünyada çok ciddi satış rakamlarına ulaşmış olan dev markalar bu eyalet sınırları içerisinde üretim yapıyor. Otomotiv sektörüne ili duyan öğrenciler bu firmalara da başvurarak Work and travel Kentucky öğrencisi olma ayrıcalığını yaşayabiliyor. Uzun yıllar bu alanda popülerlik kazanamayan bu eyalet son yıllarda ciddi bir talep görmeye başladı.
Üniversite öğrencileri için unutulmaz bir deneyim sunan ve muhteşem bir yaz mevsimi yaşamalarına olanak tanıyan wat programı Kentucky için de geçerlidir. Bu eyalet sınırları içerisinde herhangi bir kentte bir yandan çalışırken bir yandan da İngilizce seviyenizi yükseltebilir hatta bütçeniz fazla verebilir ve ülkenize cebiniz dolu bir şekilde dönebilirsiniz. Bu eyaletin farklı artıları da mevcut… Bunlar arasında en çok rağbet gören ek iş yapabilme fırsatıdır. Eyalet her ne kadar sosyal olanaklara sahip olsa da turistik açıdan ziyaretçilerini cezp edecek kadar büyük merkezlere ve değerlere sahip değil. Bu nedenle boş zamanlarınızda farklı bir ikinci işte çalışabilirsiniz. Maddi açıdan büyük katkıları olmayacaksa bile, farklı bir meslek dalında kullanılan mesleki konuşmalar üzerine pratik yapma olanağını da yakalamış oluyorsunuz.
Şayet temel hedefiniz bol miktarda para kazanmak ve hatırı sayılır bir oranda para ile ülkeye dönerek yaşamınıza devam etmek ise work and travel programı sizin beklentilerinizi karşılayamayacaktır. Ancak hedefleriniz arasında küçük bir meblağ ile dönüş yapmak varsa Amerika’nın Kentucky eyaleti adeta biçilmiş bir kaftan olacaktır. Çünkü ülkenin yaşam şartlarının en makul olduğu eyaletler sıralamasında Kentucky listenin üstlerinde yer alıyor. Bu eyalette aktif bir gece yaşamını göremezsiniz, yaz aylarında sokaklar turistler ile dolup taşmaz, pahalı oteller, pahalı restoranlar da bulamazsınız. Bunlar eyaletin turizm potansiyeli açısından bir eksi konumunda olsa da sizin için büyük bir artı değer içeriyor. Çünkü eyalette bulunduğunuz zaman zarfında kazandığınız miktarı hemen harcamanıza neden olacak kadar cazip bir merkez mevcut değil. Böylece minik de olsa bir miktar para ile ülkenize dönebiliyorsunuz.

wat_Kentucky

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*