İşsiz Work and Travel

Sizlere Amerika’ya Work and Travel self program ile gelip hiç bir tanıdık hiç bir iş olmadan gittiğimizin ilk gününde başımıza gelenleri anlatacağımi İki arkadaş self geldigimiz work and travel programında iş bulma çabalarıyla yollara düştük. Aynı zamanda kalacak ucuz bir yer arıyoruz.

Gittiğimiz yerde herkese soruyoruz burada Türk var mı diye. Buraya gelen ilk Turklerin bizler olduğunu söylüyorlar. Bu arada Dover’dayız bu olaylar yaşanırken. Neyse önce konaklamayı halledelim dedik soruyoruz sağa sola bize Shamrock Motel adında bir yerin gayet ucuz olduğunu söylediler ve yürüyerek gidebilirsiniz dediler. Biz bulunduğumuz yerde gecelik 60 dolara konaklama bulmuştuk bu arada.

Biz başladik yolda yürümeye 30 dakika geçmeden bana yolda arı soktu üstüne bir de. Orada en yakın bir restauranta girip buz aldık ve yola devam ettik. 1 saat sonra bir restaurant gördük adı “kebap korner” idi. Dedik kesin Türk bunlar. Bir de baktık ki Çinliler kebap işine de el atmış. Kaçak kebap yapıyorlar :) neyse biz 3 saat oldu hala yürüyoruz. Otel falan yok yolda kimseler de yok tabi. Bir süre sonra gas station gördük ve oteli sorduk, adam bize demesin mi
sizin oraya gitmeniz imkansız, gidemezsiniz çok uzak burdan orası. Hayde napalım falan derken içeride bir siyahi kadın bizleri duymuş. Haydi gelin atlayın arabama dedi.
Direkt bindik başımıza her şey gelebilirdi ama güvendik kadına ve adresi verdik neyse bizi otele bıraktı. Otelde bir Hintli var ve fiyatı da 55 dolar. 5 dolar için dünyanın yolunu geldik.

Neyse geri dönüşte yürüyerek dönmeye başladık ( yol 9 saat sürdü). Dönüşte yine iş araştırıyoruz, kliseye gittik baktık inşaat vardı orda. Dedik böyle böyle biz Türkiye’den Work and Travel diye bir program ile geldik iş arıyoruz. Yaz için geldik buraya, burada calışsak olur mu. Babacan bi adam geldi yanımıza hold on guys dedi ve gitti. 2-3 arkadaşıyla konuştu ve tekrar geldi. Geldiğinde bize para verdi, alın bu parayı bu para sizi biraz
idare eder dedi. Biz parayi aldık yola devam ettik. Zaten biz dönene kadar akşam olmuştu.O akşam da konaklamaya para vermeyelim dedik. Walmart 24 saat açık sandık gece 3’te Walmart’ı kapattılar. Neyse saat 6’da Walmart açılacakmış gece 3-6 arası Walmart’ın önünde uyuduk. Work and Travel ile geldiğimiz Amerika’da diğer başımıza gelenleri de ara ara anlatacağım buradan. Bunların 2010 yazında başımıza geldiğini de belirteyim.

Samet Oynamış

Work and Travel 2013 adayları diğer WAT maceralarını da okuyabilirsiniz.

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*