İrem’in Macera Dolu Amerika Anıları – 1

İlk olarak her şey 2012’de başlamıştı aslında. Macera dolu Amerika ! Gerçekten macera dolu muydu ? Düşünmedim değil tabi ! 2012 yılında yakınlarımın ısrarı sonucunda karar verdim “Ben de gideceğim”. Fakat bir güç benim gitmemi gerçekten istemiyordu! Her neyse Work and Travel şirketine başvurduk kuzenimin yakın arkadaşının firmasına. Bak sen şansa! Arayışlar başladı İngilizceler çalışıldı, İrem bekliyor ki konsoloslukla görüşülücek! Her şey oldu sanıyorken firma kapandı! 🙂 eee bir sene ara vermek gerekti. O yazı pas geçtim. Bunun ucunda arkadaşlara rezil olmak da vardı. Hani İrem Amerika noldu ya ? diyenlere cevapsız kalmak zordu tabi…

Work and Travel 2013

Sene oldu 2013… Bu sene kesin gideceğim başka kaçışı yok! Başladım Work and Travel 2013 için firma arayışına bu sefer tedbirliyim tabi, en iyisi en sorunsuz hangisiyse o olacak! Tek tek üşenmeden bütün Work and Travel Şirketlerini gezip her soruyu sorup bıktırdım. En sonunda beni ve ailemi mutlu edebilecek şirketi buldum. İş arayışları, uçak bileti bakmalar, konsolosluklar, konuşma dersleri… Uçak biletim de sorunsuz olmadı tabi en pahalısı hangisiyse aldım. Uçak biletim de haftasonu ve yakın bir tarihte olduğu için kalmamıştı desem yeridir ama yılmak yok arayışa devam, bu sene gideceğim kafaya koydum artık. Her yere numara bıraktım, tek tek gezdim, en son uygun bileti buldum derken Hay Allah! Başka bir şirket benim adıma aynı uçağa rezervasyon yaptırmış ve uçak şirketi iki bileti de iptal etmiş! Ciddi misiniz? Sinir harpleri yaşandıktan sonra aynı uçak biletini daha pahalıya almak ne demek hissetmek dahi istemezsiniz! Geç gidiyorsun iş bulamıcaksın diye en sevdiğim(!) işi kabul ettim, derken vakit geldi çattı! İlk kez uçağa bineceğim ama 5 aktarmam var. Eyvah! Heyecansızdım, rahattım. Eğlenceli bir yolculuk sonucu vardım, hatta ilk havaalanında geceyi geçirmeyi de yaşadım.

Cody Wyoming

2,5 ay Cody Wyoming’de, kovboy kasabasında eğlenceli bir hayat geçirdim gerçekten WAT’ta küçük kasabalar tercihiniz olsun ingilizce açısından, insanlar açısından en faydalı bulduğum yerlerdendi. İkinci işi de buldum tabi vakit çok evde otur otur sıkılıyorsunuz, bir de size sürekli bir sipariş yığılması oluyor tabi Amerika’dasınız ya !

Yazının devamı için İrem : WAT’ın En Güzel Kısmı Travel – 2 başlıklı sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

İrem Sevim

macera dolu amerika
macera dolu amerika

 

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*