İrem : WAT’ın En Güzel Kısmı Travel

Yazının 2. bölümüne başlamadan önce 1. bölüm olan İrem’in Macera Dolu Amerika Anıları – 1 başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Sokakta yürürken bugün napacaksın diye soru duymak öyle hoş ki! İlk gittiğiniz 3 gün içinde sevis kaydı yapacaksınız diyor firmam, tamam ama internet bulamıyorum! Amerika’dasın nasıl bulamazsın? Sevis gerçekten Work and Travel programı için çok önemli, yapmadığı için bir arkadaşımız yarım bırakıp dönmek zorunda kalmıştı. İş yerimdeki insanlar öyle sevimlilerdi ki, her gece çok eğleniyorduk. Walmart vazgeçilmez tabi 🙂 4 Ukraynalı kız, 1 Türk arkadaşla aynı evde kaldık, size tavsiyem sorununuz olursa evle ilgili sponsorunuza mail atmanız! Ukraynalılar ooo diye sesleri duymuyor değilim? Yaka silkeceksiniz emin olun. En son evden ayrılırlarken eşyalarımı çalıp gittiler (pek hoşlanmıyorlardı benden). WAT Sponsoruma yazdım ama aldığım cevap; Oh… honey I m sorry oldu! Değerli eşyam olmadığı için önemsemedim. Yemek konusuna gelince gitmeden bir kaç şey yapmayı öğrenin derim. Bunun yararını gördüm. Bir süre sonra fast food’dan da sıkılıcaksınız.

Amerika’da Travel

WAT'ın En Güzel Kısmı Travel
WAT’ın En Güzel Kısmı Travel

Vee…. geldi çatt ! ilgiyle beklenen travel kısmı; California, Las Vegas, Arizona, New York, Washington DC , Miami vs… eee ucuz yollu travela başlayacağım Los Angeles ‘a uçak bileti buldum. Yaşasın! Keşke uçağı kaçırmasaydın be İrem 🙂 Uçağımı son 55 dakika içinde gittiğim için kaçırdım ve arkadaşlarım ertesi sabah tura katılmak için beni havaalanında bekliyorlardı. Calling center’ı aradım fakat bana en erken uçaktan yer verebiliceklerini beni içeri alamayacağını söyledi. Neee? Yeniden mi bilet alacaktım? “Hayır canım sadece fark ödeyeceksin” dediler. Şakacılar, 250 dolar fark ödedim (ucuz bilet faydaları!) ertesi sabaha kadar havaalanında beklemek…

Her şey planlıydı ve tek gitmiştim, her noktada Work and Travel Facebook sayfası aracılığıyla mükemmel insanlarla buluştum ve eğlenceli Work and Travel turlarına katıldık. En beğendiğim şehir Las vegas diyemeyeceğim malesef! Benim favorim San Francisco. Turda bir çok milletten insanlar var ve yeni insanlarla tanışmak harikaydı. Las Vegas’ta kaybolduk hem de 3 kız! Otostop çektik (yasal değil, sakın denemeyin!) Turlar gerçekten karlı tabi çok vakit vermiyorlar görmeniz için 30,45 dakika falan. Havaalanında uyumak watçıların vazgeçilmezi desek yeridir. Ben 5 gece ayrı ayrı havaalanlarında uyudum gayet konforlu koltuklardı. Olmasa da konforluydu artık… Önce California ve çevresi turla gezildi, ardından New York ve çevresi, en son durak Miami oldu ve orada yalnızlık, tek başına tatil keyfi, dinlenmek ! Doya doya her yeri gördüm. Harika bir travel kısmıydı.

İstanbul’a Dönüyoruz

Dönüş vakti geldi çattı! Miami’den Paris aktarmalı İstanbul’a geleceğim. Miami’de cebimde bir şey buldular “Allah Allah dedim” kendime ne olabilir ki?  Tabi iyi niyetli düşünüyorum ellerimi cebime sokup ne olduğunu göstermek için cebimdeki cent’i çıkardım karşımdaki güvenlikler silahlarına dayandı bekliyorlar vurucaklar neredeyse. Aramalar yapıldı, eller yukarı bir daha elini cebine götürürsen vurarımlar dendi. El izlerinden taratıldı ve sadece cebimde bir çeyreklik unutmam sonucuna varıldı, sorunsuz dönüş yolum başladı. Şükür! Dönüş yolunda New York’ta karşılaştığım Türk arkadaşlarla tekrar karşılaştım. Dünya cidden küçük! Türkün olmadığı yer yok!  Herkese bol bol macera dolu Amerika, her türlü soruna gögüs gerebilicek bir güçle Work and Travel diliyorum.

İrem Sevim

Yorumlar

comments

İrem : WAT’ın En Güzel Kısmı Travel” için bir yorum

  • 17 Kasım 2013 tarihinde, saat 01:10
    Permalink

    Arkadasla Los angelas pacific palm golf resort ve Las vegas’ta yururken karsılasmıstım. Burdan selamlar…

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*