Iowa

Iowa’da yaşam
Bir yandan çalışıp maddi bir gelir elde etmek, bir yandan İngilizce seviyesini yükseltmek ve bir yandan da Amerika’nın birbirinden güzel eyaletlerinde 4 ay yaşamanın keyfini sürmek, artık çok daha fazla sayıda üniversite öğrencisinin dikkatini çekiyor. İşte bu noktada devreye giren work and travel ile eşsiz bir deneyim yaşamanız mümkün. Bu harika 4 ay için tercihiniz Lowa olabilir. ABD’nin Midwest bölgesinde yer alan bu eyalet ülkenin tarım bölgesidir. Mısır, soya fasulyesi veya çilek gibi meyve ve sebzeler üretilerek işlenir. Dolayısıyla ticaret ve sanayinin geliştiği eyaletlerden biri konumundadır.
Bu eyalette mevcut olan otel ve pansiyon sayısının çok fazla olduğunu söyleyemeyiz. Özellikle ABD’nin diğer eyaletleri ile kıyaslandığında bu konuda çok fazla yoksun kalmış olduğu net bir şekilde ortaya çıkıyor. Ancak bu durum work and travel Lowa öğrencilerinin barınma konusunda sıkıntı yaşayacağı anlamına gelmiyor. Öncelikle bu eyalete dünyanın hemen her ülkesinde yaşayan öğrencilerin ilgisi oldukça düşük oranlarda seyrediyor. Bu da yoğunluğun olmamasını, var olan otel ve pansiyonlarda rahatlıkla yer bulunabilmesini beraberinde getiriyor. Bunun yanı sıra evlerinin bir odasını eyaletlerine gelen öğrencilere kiralayan aileler de bulabilirsiniz. Şayet sadece İngilizcenizi geliştirmek maksadı ile Lowa’yı tercih ediyorsanız doğru bir seçim yaptığınızı belirtebiliriz. Ancak aynı zamanda turistik bir niyetiniz mevcut ise bu eyalet beklentilerinizi karşılamakta yetersiz kalacaktır. Çünkü görülmeye değer çok sayıda binasının, merkezinin veya doğal güzelliklerinin bulunduğundan söz edilemez. Bol miktarda tarla örmeniz ise gayet olası bir durum olacaktır.
Ancak wat konusunda Lowa’nın pek çok eyaletten çok daha avantajlı bir durumu var. Oda yaşamın son derece ucuz olduğudur. Bu eyalette kaldığınız 4 ay boyunca kazandığınız paranın büyük bir bölümünü biriktirebilirsiniz. Buna olanak tanıyan birkaç etmen mevcut. Birincisi para harcayabileceğiniz çok fazla mekan yok. İkincisi yemek, barınma, sosyalleşme gibi temel gereksinimlerinizi minimum düzeylerde ücretler ödeyerek karşılayabiliyorsunuz. Fakat kazanacağınız ücret asla minimum düzeyde olmuyor. Çünkü kanun gereği, eyalette faaliyet gösteren hiçbir firma ya da şirket, çalışanlarına standartların altında bir ücret ödeyemiyor.

Iowa

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*