İngilizce Öğrenmek

Amerika’ya Work and Travel programıyla giden öğrencilerin en büyük amaçlarından biri de İngilizce öğrenmek ve gerekli İngilizce pratiği yapabilmektir. Yurtdışı eğitim programlarının neden bu kadar çok tercih edildiğini ve İngilizce öğrenmenin ne kadar gerekli olduğunu kısaca anlatalım.

Vakitlerden bir vakit okyanusun ortalarında bir gemi varmış. Bu geminin içindeki insanlar bir haftalık müthiş bir tatil yaşamak için o gemiye binmişler. Ancak yaşanan bazı talihsizlikler sonucu, geminin motorları bozulmuş ve gemi okyanusun ortasında oradan oraya dolanmaya başlamış. Başlarda pek bir sıkıntı yokmuş. Herkesin yiyecek yemeği, içecek suyu varmış. Ancak sonraları tüm kaynaklar tükenmeye başladığında gemiden ayrılma ihtiyacı doğmuş. Gümüş kanatları olanlar gemiden hemen ayrılmışlar. Diğerleri ise onlara özenip oldukları yerde iç geçirmişler. Aradan geçen belirsiz bir zaman zarfında yolculardan bir bölümü daha gümüş kanatlara sahip olup gemiden ayrılmışlar. Gün geçmemiş ki bir kişi daha gümüş kanatlarını takıp özgürlüğüne uçmasın.

Gemide en son kalanlar artık oldukça yaşlanmış olduklarından, artık hiçbir şekilde gümüş kanatlara ulaşamayacaklarını ve bu rotasız geminin içinde çürüyüp gideceklerini düşünmüşler. Uyumuşlar, uyanmışlar, bütün günleri aynı monotonluk içerisinde ölümü bekleyerek geçmiş. Gümüş kanatların mahiyetinin ne olduğunu, onları ele geçirenlerin gümüş kanatları nereden bulduklarını bir türlü öğrenememişler. Ve bir gün kimsenin haberi olmadan bu hayalet geminin içinde bu dünyadan göçüp gitmişler. Kimse arkalarından ağlamamış, kimse yaslarını tutmamış. Karada kalan bazı akrabaları, onları ara sıra hatırlar gibi olmuşlar, ancak bu da bir kaç dakikalık bir şeymiş sadece. İşte o gümüş kanatlar İngilizce öğrenmekmiş, İngilizce öğrenenler içinde bulunduğumuz hayalet gemiden canları istediğinde kaçabilirlermiş. İngilizce öğrenmek yerine eski adetlerine devam eden ve gelişimden kaçan insanlar ise her daim unutulmaya, hayallerine ulaşamamaya mahkûmlarmış.

İngilizce Kursları Ne Güne Duruyor?

İngilizce öğrenmek için hiçbir yol bilmeyebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlar şakır şakır İngilizce konuşurlarken onlara bakarak iç geçirebilir, nasıl İngilizce öğreneceğiniz hakkında sorular sormaya çekinebilirsiniz. Ama artık bu işin üstatları sağınızda solunuzda İngilizce kursları açmaktalar ve işi bilene danışmaktan daha iyisi ne olabilir ki? Bu geminin içerisinde sonsuza dek oradan oraya savrulmak yerine sıcak kumsallara yahut düzenli ve soğuk şehirlere uçmak istemiyor musunuz? Yoksa yerinizde sayıp, kök saldığınız gemiyle birlikte hiçliğe doğru yol almak ve unutuluncaya kadar defalarca ölmek daha mı zevkli sizin için?

Yabancı dil öğrenmek için yurt içi kursları tercih edebileceğiniz gibi Amerika dil okullarını da tercih edebilirsiniz. Amerikada dil eğitimi programı yurtdışında dil eğitimi için en çok tercih edilen yurt dışında eğitim programlarından biridir.

ingilizce öğrenmek

ingilizce öğrenmek

Bazı kavramların idealize edilmesine gerek yoktur. Sahipsiz bir gemi, ancak sahipsiz bir gemidir. Toprak ancak toprak, insan da melek yahut başka bir şey değil ancak bildiğimiz insandır. İdealize edilen kavramlar arasında çöpe dönen ömrümüze karşı olan sorumluluğumuzu nasıl ödeyebiliriz? Tek kültürle yetişip, başka kültürlere yelken açmadan geçen zamanımız bizi ölü bir sona doğru götürüyorsa, kendimize ve öz saygımıza karşı işlediğimizin suçların cezalarını çekmek zorunda kalacağız. Bu suçları işlemektense İngilizce kurslarında geçireceğimiz kısa bir zaman sonucunda istediğimiz gemiden istediğimiz gemiye, hatta istediğimiz kumsaldan diğerine gümüş kanatlarımız sayesinde uçabilir ve hayatımızı monotonluk içerisinde geçen bir bekleyişe dönüştürmektense bir şehrayin geçidinde zevk çatabiliriz. Kolay gelsin.

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*