Indiana

Indiana’da 4 ay
İsmi Kızılderililerin yurdu manasına gelen Indiana’nın başkenti Indianapolis’tir. Fransızların, İngilizlerine v son olarak Amerikalıların egemenliğine girmiş olan bu kent son derece kozmopolit bir yapıya sahip. Bu özelliği work and travel Indiana öğrencilerinin dikkatini çekmekle birlikte hoşlarına da giden bir durum. Çünkü eyalette yaşayan halk öğrencilerin ülke dışından 4 aylığına çalışmaya geldiklerini asla anlamıyor. Halktan biri gibi davranıyor ve fazlasıyla saygı gösteriyorlar. Michael Jackson’un doğduğu eyalet olması gibi özellikleri ile pek çok ülkenin en azından konumunu bildiği bu bölgede İngilizcenizi en doğru gramer ile geliştirme olanağına sahip olabilirsiniz. Eyaletin büyük bir bölümü Avrupalı nüfustan oluşuyor. Dolayısıyla İngilizceyi en doğru şekilde konuşan eyaletlerden biri Indiana’dır.
Bu eyalet yaz aylarınızı geçirmeniz için doğru tercihler arasında sayılabilir. Ülkenin 3 büyük üniversitesi bu eyalette bulunuyor. Dolayısıyla öğrencilerin yaşam kültürüne şehirler gayet alışkın. Ücretler düşük tutuluyor ki bu fiyat tarifeleri wat maksadıyla eyalete gelen öğrenciler için de geçerli. Çok düşük ücretlere otel odaları kiralayabiliyor, makul ücretler ile yemek yiyebiliyorsunuz. Pek çok işletmenin öğrencilere özel bir indirim uyguladığını bilmenizde fayda var.
Work and travel programı kapsamında ikinci bir işte çalışma fırsatınızın da mevcut olduğunu hatırlatalım. Indiana ikinci iş konusunda çok ideal bir eyalet olma özelliğini taşıyor. Akşamları sadece 1 ya da 2 saat ek iş yapmanız halinde saat başı 3-4 dolar alma olanağınız mevcut. Bu da size aylık gelirinizi 4 bin dolara kadar çıkarma şansını tanıyor.
Bu arada eyalet, Amerika’nın kendi seçimlerinden oluşan en yaşanılası yerler sıralamasından 35 numarada yer alıyor. Nüfusun büyük bölümü Protestan… Ancak bu bölge Müslümanlar konusunda çeşitli önyargılara sahip olan eyaletlerden değil. Üstelik halk öğrencilere din veya ırk ayrımı yapmadan son derece hoşgörülü davranıyor. Hatta öğrencileri olabildiğince ağır işlerde çalıştırmamaya çalışıyorlar. Bu eyalette ikinci bir işte çalışarak ciddi bir para birikimi yapma olanağınız da mevcut. Ortalama olarak ayda 2000 doları çok rahat bir şekilde kazanabilirsiniz. Ancak ek iş yapmanız halinde bu rakamı 4000 dolara çıkarmanız da mümkün.

Indiana work and travel

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*