Illinois

ABD Illionis’te wat
Amerika’nın Midwest Bölgesi’nde yer alan ve yüzölçümü bakımından 24. Sırada bulunan Illionis eyaletin merkezinin yüzde 90’ı ovalardan oluşuyor. Ancak kentsel açıdan da bir metropol atmosferine hakim. Zira Amerika’nın en bilindin şehirlerinden olan Chicago bu eyalet sınırları içerisinde bulunuyor. Başkenti ise Springfield. Dünyaca ünlü Walt Disney, Ernest Hemingway gibi ünlüleri tüm dünyaya kazandıran eyalet work and travel öğrencilerinin kesinlikle çok rahat edeceği ve kolaylıkla halk tarafından kabul görecekleri bölgeler arasında yer alıyor.

Chicago

Eyaletin başkenti farklı bir şehir olsa da en çok ön plana çıkan Chicago oluyor. Zira İngilizce düzeyini yükseltmek isteyen yabancı öğrencilerin öncelikli tercihi de bu kent oluyor. Ticaretin son derece gelişmiş olduğu Chicago, adeta bir ilkler kentidir. Dünyanın ilk akvaryumu bu kentte açıldı. Dünyanın ilk gökdelenine sahip olan kent de, dünyanın en büyük kurabiye fabrikasının bulunduğu kent de Chicago’dur. Bu arada tam 110 katlı devasa boyutlardaki ünlü Sears Kulesi de kent sınırları dahilinde. Yaşamın eyaletteki diğer kentlere nazaran çok daha renkli olması ve dolayısıyla iş olanaklarının da fazla olması nedeniyle önerimiz tercihinizi bu kentten yana kullanmanız olacak. Şehirde Türk Konsolosluğu’nun da mevcut olduğunu hatırlatalım.
Work and travel Illionis öğrencileri hava koşulları açısından da son derece şanslı olacaklar. Çünkü bu eyalette yaz ayları gayet sıcak. Ancak kışları asla hava çok soğuk olmuyor. Kış ayları adeta bahar havasında geçiyor. Her ne kadar sadece yaz aylarında 4 aylığına wat öğrencisi olacaksanız dahi, eyalette geçireceğiniz zamanın başında ve sonunda da rahat edeceksiniz. Kışın sıcaklık en düşük 0 derece olurken, sizleri daha çok ilgilendiren yaz aylarında ise hava ortalama 25 derece oluyor.
Ancak kentte ulaşım yönünden bir sıkıntı yaşamanız muhtemeldir. Amerika’nın en kalabalık kentlerinden biri olması maalesef toplu taşıma araçlarının yoğun olmasını beraberinde getiriyor. Ancak konaklama konusunda durum daha parlak. Fiyatlar pek yüksek sayılmaz. Çalıştığınız üniteden alacağınız saatlik ücretiniz de pek düşük sayılmaz. Kısacası bütçenizin zorlanmayacağını gönül rahatlığı ile sizlere belirtebiliriz. Ancak yine de kentin renkli dünyalarına dalıp harcamalarınızın kontrolünü elden bırakmayın.

 

work and travel Illinois

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*