Idaho

Idaho wat için ideal mi?
Üniversite öğrencilerinin bir yandan tatil yaparak farklı kültürleri tanımalarını bir yandan da İngilizce dil bilgisi seviyelerini yükseltmeleri açısından harika bir fırsat sunan work and travel programı ABD hükümeti tarafından çok ciddi bir şekilde destekleniyor. Dilediğiniz tüm eyaletlere çalışmak için gidebiliyorsunuz. Ancak elbette bazı prosedürleri yerine getirmek, başvuru, vize v.s. işlemlerini gerçekleştirmek gerekiyor. Ancak kazandırdıkları düşünüldüğünde tüm bu prosedürlere değeceğini siz de net bir şekilde görebilirsiniz. Neticede temel amacınız dilinizi geliştirmek olacak.
Program sadece üniversite öğrencilerine özel… Bu yıl da her yıl olduğu gibi planlar netleşmeye başladı ve öğrenciler eyaletler arasında tercihlerini yapmaya çalışıyor. En popüler eyaletlerden biri olmasa da work and travel Idaho için de uygun bir program olma özelliğini taşıyor. En azından öğrencilerin başvuru yapabilecekleri çok sayıda ticari ünitenin mevcut olduğu eyaletlerden biridir. Oteller ise bunun başında geliyor. Yabancı kökenli öğrencilere kapılarını en çok açan oteller ve marketler oluyor. Komi, garson, tezgahtar, kasiyer gibi ara eleman ihtiyaçlarını genellikle yaz aylarında yabancı öğrencilere iş vererek karşılayan üniteler bu durumdan son derece memnun. Şimdiye dek programa dahil olmuş öğrencilerden de yakınan pek çıkmadı. Yani karşılıklı bir memnuniyet söz konusu!
Herhangi bir ticari platformda saati 10 dolar üzerinden iş bulmanız söz konusu eyalet Idaho ise gayet mümkün olabiliyor. Bu rakamın üzerine çıkmanız da mümkün ancak başvurunuzu erkenden yapmanız gerekiyor. Konaklama sıkıntısını en az yaşayacağınız bölgelerden biridir Idaho. Orta kalite bir apartta aylık 250 dolar ödeyerek barınabilirsiniz. Ancak bunun için de devreye yine erken rezervasyon giriyor. Hatta uçak biletiniz için rezervasyon işlemi yaparken konaklama tesisiniz için de gerekli işlemi aradan çıkarmanızda fayda var. Malum; Idaho wat için son derece ideal ve ucuz bir ülke. Harcamalarınıza son derece dikkat etmeniz halinde bir miktar maddi birikim yapmış olarak ülkenize dönem şansına sahip oluyorsunuz. Kanada’ya yakınlığı ile de dikkat çeken eyaletten bu ülkeye kolaylıkla geçiş yapabilir ve yoğun geçecek olan 4 ayın sonunda kendinizi bu şekilde ödüllendirebilirsiniz.

Idaho

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*