I Love Work and Travel

Amerika maceram maalesef ki 3 gün önce bitmiş bulunmakta ve sizin için Workandtravelmaceralari.com sitesine yazıyorum. Duygularım kime ne kadar yardımcı olur bilemem ama öncelikli olarak söylemek istediğim asla Work and Travel ile gideceğiniz yere önyargıyla yaklaşmamanız. Gittiğiniz yer ne kadar kötü olursa olsun WAT’ı dilediğiniz gibi yaşamak sizin elinizde. Virginia’ya gitmeden önce İstanbul Havaalanı’nda eve geri dönsem mi diye düşünen ben şu an orayı çok özlüyorum. Keşke biraz daha zamanım olsaydı da şunu yapabilseydim diyorum.

Work and Travel Virginia

I love Work and Travel
I love Work and Travel

Öncelikle Virginia’nın insanlarından bahsetmek istiyorum. O kadar samimi ve yardımsever insanlar ki. Yolda gördüklerinde selam veren tanımadığı halde ağladığı birini gördüğünde bir sorun yok değil mi merak etme her şey düzelir diye cevap veren insan topluluğu var 🙂 Tatil bölgesi oldugu için yakın bölgelerden gelen çok çalışan oluyor otellerde. Herhangi bir gezi planında yardımcı olabiliyorlar. İş yeriyle alakalı zaman zaman sorunlar yaşadık ama bir şekilde halledildi. İlk haftalarda herkesin sıkıntı yaşadığı konu yemek oldu. Neyi nereden alacağımıza dair hiç bilgimiz yoktu ve bundan kaynaklı hafif pişmanlık duygusu yaşıyorduk. Daha sonra Farm Fresh ve Harris Teeter’ı öğrenince bu sorunumuzu da halletmiş olduk 🙂 Kendi yemeğimizi kendimiz yapıyorduk. Ortalama ev kiraları 80-90 dolar civarında. Evlerin içerisinde internet ve çamaşır makinesi bulunabiliyor.

Az da olsa bu bilgiler umarım Work  and Travel 2014 adaylarının ve okuyanların işine yarar. Work and Travel her üniversite öğrencisinin (kendi bölümü olmasa bile) yaşaması gereken bir macera bence. Yeni arkadaşlıklar edinmek yeni maceralar yaşamak yeni deneyimler kazanmak yeni yerler yeni kültürler tanımak herkesin hakkı. Ve ben şuna inanıyorumki Work and Travel Amerika programına katılıp pişman olan kimse yoktur. Sadece düşünün. Amerika’dasınız.. Ve bunu dilediğinizce yaşayın. Hayatımın en güzel 3 ayını Virginia Beach’te geçirdim. Bu güzel zamanımı beraber paylaştığım canım oda arkadaşlarım Gizem Keçeci, Özen Tekin, Gizem Deneçli sizleri çok ama çok özledim. Hayat sizle bir başka güzeldi… Seneye tekrar Amerika’dayız :))

Narin İşsever

Sitemizde bulunan Work and Travel Nedir başlıklı yazıyı da okuyabilirsiniz.

Yorumlar

comments

I Love Work and Travel” için bir yorum

  • 23 Eylül 2012 tarihinde, saat 17:05
    Permalink

    merhaba 2013 yazında WAT yapmayı düşünüyorum ama fiyatlar konusunda tam bir bilgim yok bir de hangi şirket daha iyi ve ekstra bilgiler mail ya da mesaj olarak yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*