Hawaii

Rotasını Work and Travel ile bu yaz Hawaii’e çevirenler ya da yolu Hawaii’den geçecekler!

ABD’den wat daveti
Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte üniversite öğrencileri Amerika haritasını yakın markaja almaya başladılar. Bir yandan çalışıp İngilizcelerini geliştirmek bir yandan da tatil yapmak isteyen öğrenciler bu ülkenin yolunu tutacak. Bu yaz work and travel için rotanızı henüz belirleyemediyseniz sizlere önerimiz muhteşem doğası, denizi ve kumsalıyla Hawaii olacak. Amerika’nın turizm lokomotifi olan bu ada, bir yandan tatil yapıp bir yandan da çalışmanız için en ideal bölgelerden biridir. Bu adada çalışıyor olduğunuzun farkına dahi varmayacaksınız. Çünkü tam bir tatil mekanı olan adanın halkı da haliyle tatil havasından hiç çıkmıyor. Her an öğle arasında elinde bir sörf tahtası ile denize doğu koşan birini görebilirsiniz. Çünkü adada deniz o kadar çok seviliyor ki, ülkemizde sadece tatillerde yapılan su sporları Hawaii’de günlük rutin bir eylem.
Sıkıcı takım elbiseler, iş toplantıları ve asık suratlardan uzak bir wat için tercihiniz bu ada olabilir. Her ne kadar yerel halk misafirlerden pek haz etmiyor olsa da söz konusu öğrenciler olduğunda ve kültürlerini öğrenmek için adalarına geldiğinizi hissetmeleri halinde yüzler biraz olsun tebessüm edebiliyor. Zaten halk istemese de ABD hükümeti yabancı öğrencilerin Hawaii’yi görmesini istiyor. Türkiye’ye biraz uzak olduğu aşikar. Ancak programınızı erken bir zamanda belirlerseniz erken rezervasyon indirimlerinden istifade ederek uçak biletlerinizi daha ekonomik fiyatlar ödeyerek satın alabilirsiniz. Seattle ile Hawaii arası uçak fiyatı yaklaşık 250 dolardır. Ancak en az bir ay önce almanız kaydıyla bu fiyat geçerli oluyor.
Başkent Honolulu’da bir işyeri ayarlamanız halinde dilinizi ciddi seviyede geliştirmiş ve cebinize de az da olsa bir miktar para koymuş şekilde yurdunuza dönmeniz mümkün. Work and travel Hawaii öğrencileri işten ziyade tatil amacıyla bu programı tercih ediyorsa doğru seçimi yaptıklarını belirtebiliriz. Adada konaklamanız için sayısız seçenek var. Kiralık oda bulmanız güç. Çünkü halkın genel olarak turistlerden pek hoşlanmaması bu seçeneği devre dışı bırakıyor. Ancak otel ve pansiyonlar bol miktarda mevcut. Hayatın bu bölgede pek ucu olduğunu söyleyemeyiz. Ancak çalışacağınız işyerinden alacağınız ücret de az olmayacak. Bir gelir-gider denesi kurmanız işten bile değil.

hawai wat

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*