Erasmus’tan Döndüm ve 3. Kez Amerika’daydım

Amerika’da İlk Yıl Acemiydim – 1” başlığındaki ilk yazımı ya da bir önceki yazım olan “Work and Travel Sayesinde Çok Gezdim – 4” başlığındaki 4. bölümü okuyabilirsiniz. Şimdi 5. bölüm ile devam ediyoruz.

slovenErasmustan döndüm, job offerıim vardı ve Work and Travel ile Amerika’ya tekrar gitmek için başvurdum. Vizemi aldım. Bu arada Sloven sevgilim ziyarete gelmişti Türkiye’de 2 hafta gezdirdim. WAT parası o zaman bitti işte.

Yıl içinde deli gibi İspanyolca ve İngilizce çalışıyordum ne kadar iyi konuşsam da her zaman eksiklerim vardı. Fitness’a da gidiyordum 2013’te ki halim ile 2015’teki halim arasında bayağı fark vardı.

2013-2015

Work and travel 2. yılımda benim hayatımda belki hayal edemeyeceğim bir çok şeyi gerçekleştirmemi sağlamıştı.  3. yıl için yeni hayaller yazmıştım hatta başkalarının hayallerini de … Bakalım neler oldu.

3. Yıl

partiArtık 3. yıldı ustalık dönemi gibi hissediyordum. New York’tan sıkılmıştım gezdim ama her yeri biliyordum. Evime geri dönmüştüm öyle hissediyordum. İlk günden parti verdik hoş geldin partisi.

Çok para harcıyordum kaldığım arkadaş orada yasıyor master yapıyordu . Sürekli parti veriyorduk. Bu arada arkadaşlarımız Türk restaurantı açmıştı. Her Salı gecesi orada international parti veriyorduk organizasyonu biz yapıyorduk ve genelde bir partiye 10 kızla falan gidiyorduk.

İş hayatı güzeldi ingilizcemin daha iyi olması ve İspanyolca konuşabilmem daha çok kazandırıyordu. Size çok önemli birinden bahsedeyim ustam. Master derdik hayatımda gördüğüm en ilginç kişiydi. Ciddi hiç bir şey konuşmazdı. Çinliydi 50 yaşlarındaydı evliydi. Japonum 66 buçuk yaşındayım ve 5 tane kız arkadaşım var derdi. Çok garip bir aksanı vardı ve el hareketleriyle konuşurdu. Adama tapardık efsaneydi ki her öğle yemeğimi onla yerdim. Bir ben değildim crazy herkes böyleydi. Kısa zamanda adamı ünlü yapmıştı şehirde. Bir kere bowling’e gelmişti. 10’larca kişi başına toplandı görmek için. İşte ustam:

ustam

romanyalıBu arada aşk hayatına dönelim ( Romanyalılardan uzak durmak ) gerekir duygusal olarak.. Gene aşık olmuştum. Her şey iyi güzeldi ben de sevgilimde Ronaldo hayranıydık bana hediyeler alıyordu. Ronaldom diyordu. Ama kendimi fena kaptırmıştım çok güzel kızdı.
Zaman içinde ülkesine erken dönmek istedi sevgilisiyle barışmış vs. aramız bozuldu. Bende yoluma baktım. Elimi sallasam ellisiydi.

6. bölümü okumak için “3 Yılda İnanılmaz Özgüvenim Arttı ve 4. Kez Gideceğim – 6” başlıklı sayfayı ziyaret ediniz.

Can Harmanşah

 

 

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*