En Güzel Yazı Work and Travel Yazı

Tüm Work and Travel adaylarına merhaba!

Geç başladığım üniversitede bir arkadaşımdan duyduğum “Work and Travel” programına katılmak istedim. Work and Travel işleri konusunda endişem yoktu zaten uzun süredir çalışan insanım. Sadece housekeeping olmak zor diye düşündüm aslında hiç de zor değil. Wisconsin eyaletinde Sister Bay’de yaşıyordum; harika bir yer burası, iş yerim, doğa adeta beni mutsuzken mutluluk havuzuna atıyor. Buradaki tek sorunum arkadaşlarımı özlüyor olmam ama 3 ay çabuk geçti.

Work and Travel’da 2. ve 3. İşim

work and travel işim
work and travel işim

Bu arada 2. ve 3. işim bile vardı. Güzel de para kazanmıştım. En güzel kısmı ise işverenin sağladığı imkanlardı. Türkiye’de yapamadığım araba kullanma deneyimini Amerika’da yaşadım. Son bir ay 5 dk yürüme mesafesinde olan işime bize verdikleri araba ile gidip geliyordum. Yorucu bir yaz geçirdim ama çok güzel insanlarla tanıştım. Hatta seneye tekrar Amerika’ya gelmem için çok ısrar ettiler.

Amsterdam’da aktarma uçağa yetişme telaşını, Milwaukee’de valizim hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmadıkları bilgisi alınca ne kadar sinirlendiğimi, nereye düştüm diye sorguladığım günü dün gibi hatırlıyorum. Ama Amerika’da olmak benim için inanılmaz bir deneyim. Her genç mutlaka gelmeli, Work and Travel yapmalı ki hayatı öğrensin.

Sevgilerimi sunuyorum herkese.

Gonca Kılavuz

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*