Bütün Yaz Birilerini Kıskanmayın

Merhaba arkadaşlar. Aranızda hala Work and Travel için karar verememiş olanlar varsa şayet yazımın onlara fayda sağlamasını umuyorum. Öncelikle tezsiz yüksek lisans öğrencisiyim ve evet bizler de bu programa katılabiliyoruz. Ben doğasına, geyiğine, ayısına aşık olduğum North Conway’deydim bu yaz. İlk işim Burger King’teydi. Drive thru kasiyeriydim bilen bilir drive thru berbattır ama onu bile son ana kadar eğlenerek yaptım. İlk başta çok zorlandım. Kulaklıkla sipariş almak çok zor, önünde bir sayaç zaman sayıyor hızlı olmak zorundasın sıra olunca sinirleniyorlar derken ağlaya ağlaya başladığım işi güle güle bitirdim. Burger Kingle ilgili detaylı bilgiyi Tuğçe ” 3. Kez Amerika’ya Gidiyorum ” başlığıyla yazmıştı.

Benim size asıl bahsetmek istediğim ikinci işim. Marriot otelde kahvaltı bölümüde çalışıyordum. Burger Kingte genel olarak kapanış yapıyordum ve işim gece 1-2 gibi bittiyordu ve oteldeki işim sabah 5 buçukta başlıyordu buna ragmen koşa koşa gidiyordum otele. Hayatım boyunca bir daha bu kadar keyifle çalışabilir miyim bilmiyorum. Otelin yöneticisi bana kızım dedi ve son anıma kadar her an her şeyime yardımcı oldu, ağlaya ağlaya ayrıldık birbirimizden .Hala eşi ve kendisi her gün mutlaka mesaj atıp günümü soruyorlar ve geri dönmemi istiyorlar. İşte bunlar parayla asla satın alınamayacak şeyler. Benim orda bir ailem oldu. Belki bir daha work and travel yapamam ama orda her an kapısı bana açık bir sürü ev bıraktım.

Bütün Yaz Sizi Kıskanıyor Olacağım

Bütün Yaz Birilerini Kıskanmayın - Tuğba Koçak
Bütün Yaz Birilerini Kıskanmayın – Tuğba Koçak

Başıma talihsizlikler de geldi elbet. Valizimi kaybettim, uçak kaçırdık, parasız kaldık. Ama şimdi elimde imkanım olsa hiç düşünmeden çantamı alır koşarak çıkar giderim. Bu arada iyi de kazandım Amerika’nın doğusu batısı görmek istediğim bir çok yeri gezdim ve o kadar çok alışveriş yaptım ki bir ton ek valiz ücreti ödemek zorunda kaldım. (not: ben yaptım siz yapmayın).

Şimdi onlar her gün mesaj atarken buraya alışmak çok zor geliyor. Ben çok şanslıydım umarım herkes benden daha şanslı bir yaz geçirir. Siz orda gününüzü gün ederken ben burada bütün yaz sizi kıskanıyor olacağım. Siz de Work and Travel ile Amerika’ya gidin, bütün yaz birilerini kıskanmayın. Herkese başarılar…

Tuğba Koçak

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*