Amerika’ya Çok Büyük Hayallerle Gitmeyin

Kısaca Work and Travel ve Amerika ile ilgili yorumlarımı ve uyarılarımı yazayım ben de. Öncelikle Amerika’ya giderken çok fazla beklenti içine girmeyin, beklentileriniz çıkmayabilir. Ben bir çok hayal ve beklentiyle gittim fakat aksilikler peşimi bırakmadı. Work and Travel’daki konaklama seçeneğim çok kötüydü, kaldığım yer rezil bi yerdi, 1 odada 4 kişi kalıyorduk ve odaya temizlikçi gelmiyordu (hergün gelmesi gerektiği halde). Motelde kalıyorduk. Daha iyi şartlar için ve yeni arkadaşlıklar kurabilmek açısından yurtta kalmanızı öneriyorum.

Amerika Hayalleri
Amerika Hayalleri

Work and Travel işlerinden go kart işini seçmiştim. Go kart oyun alanında çalıştım ama iş hava şartlarına bağlıydı. Yağmur yağınca iş iptal oluyordu. Sosyal güvenlik numaram tam 1 buçuk ay sonra elime geçti. Geç gelmesi çoğu şey için elimi kolumu bağladı. Ayağıma go kart arabası vurdu, 10 gün yattım. Ve travel bölümüne 4-5 gün kala bi kaza yaşadım. Bacaklarım benzinle yandı. Florida’da yaşıyordum, olaydan sonra Georgia’da ameliyat oldum. 1 hafta hastanede yattıktan sonra acil dönüşle Türkiye’ye indim. Travel yapamadım.

Size tavsiyem Amerika’ya çok büyük hayallerle gitmeyin, başınıza çok farklı hadiseler de gelebilmekte; bir çok şeye hazırlıklı da olmak lazım. Bir şey olduğu zaman aileniz olamayacak yanınızda. Bu yüzden riske girecek eylemler yapmayın, inanın ki çok zor durumlarda kalabilirsiniz. Umarım 2017 sizin yılınız olur.

Eren Öztürk

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*