Amerika’da Unutulmaz Bir Yaz

Öncelikle herkese merhaba! Benim work and travel maceram da Haziran ayında başlamıştı. Hepimizin az çok fikir sahibi olduğu bu programı üniversiteye gelir gelmez ben de hemen araştırdım. Work and Travel güvenilir midir? Gerçekten gidenlerin söylediği gibi eğlenceli mi? Work and Travel Nedir, ne değildir. Hepsini araştırdım ve en sonunda kendim görmek istedim. Çünkü Amerika’ya gitmek benim hayallerimden biriydi neyse daha fazla uzatmıyorum 🙂 15 Haziran’da arkadaşımla birlikte New York’ta buldum kendimi ertesi gün çalışacak olduğum yer Dorney Park’ı biraz endişeli bir şekilde bulmuştuk aklımızda bir sürü soru işareti ile birlikte. New York’un cazibesinden sonra Allentown’daydık nihayet ama aslında macera asıl şimdi başlıyordu; biz farkında değildik 🙂

Bilge Didim Work and Travel
Bilge Didim Work and Travel

Cedar Crest College’a yerleştirildik ve ertesi gün çalışmaya başladık; çok eğlenceli idi ama bi o kadar da yorucu. Ben Games’te çalışıyordum artık how much does it cost? Hey hold on where are you from? gibi soruları her gün duymaya alışmıştım; bi o kadar da komik diyologlar yaşıyordum müşterilerle 😀 Ayrıca Hispanik nüfus omg her yerdeydi kısacası çalıştığım yeri fazlasıyla sevdim. Birlikte geziler düzenleniyorduk, partiler yapıyorduk; bir keresinde çiğ köfte partisi dahi yapmıştık hatta bazen de soluğu Chineese buffet’ta alıyorduk.

Eğlence tamam, peki diğer Work and Travel konularına gelirsek; mümkünse Amerika’da hastalanmayın arkadaşlar 😀 Çok dikkat edin kendinize çünkü ben hasta olduğumda doktora 20$ sadece muayene ücreti ve 40$ da antibiyotiğe vermiştim. Bir nevi Türkiye’deki özel hastaneler gibi bu durum biraz karışık diğer bir önemli nokta da travel için önceden plan yapmanızdır. Çünkü her hâlükârda Amerika’dasınız ve işi şansa bırakma gibi bir durumunuz yok. İş bitiş tarihiniz ile dönüş tarihiniz ya da travel’a başlama tarihinizi iyi ayarlayın. Türkiye’ye dönme tarihimle otelden ayrılma tarihim arasında 1 günlük boşluk vardı. Miami’den New York’a geçmiştik ve dönüş uçak biletimiz ertesi güneydi ya bu nasıl oldu böyle derken bi taraftan New York’ta boş otel ararken saatlerce zaman harcadık siz daha dikkatli olun 🙂 Umarım bu yaz tekrar gider ve Work and Travel maceralarıma kaldığım yerden devam ederim.

Bilge Didim

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*