Amerika’da İlk Yıl Acemiydim – 1

Merhaba arkadaşlar. Work and Travel ile 3 yıl boyunca Amerika’da biriktirdiğim anılarımı fotoğraflarla beraber sizlere anlatmaya karar verdim.

Parantez içinde yazdıklarım (uyarı tavsiye) niteliğindedir.

Biraz başa aldım ama Yıl 2012 ..

O aralar bir sevgilim var 3 yıldır beraberdik .Üniversiteyi beraber kazandık falan. Kendi gelişimin adına hiç bir şey yapmıyordum. Üniversiteye geliş nedenim bir rock grubu kurup bir yerlerden yırtmaktı açıkcası. Bateri çalıyordum o zamanlar, “Yeteneksizsiniz”e katıldığım falan olmuştu. Yani eğitim adına bir hedefim yoktu. Bir gün kız arkadaşım beni terk etti. İçiyorum sürekli 60 kiloyum saç sakala karışmış. Ben de terk ederdim kendimi. Sonra aldatıldığımı öğrendim falan filan. ( aldatmayın ) Neyse dedim ben kendimi geliştireyim falan filan dil kursuna yazıldım gidip geliyorum. Sadece hi how are you diyebiliyorum.

Work and Travel Diye Bir Şey Duydum

2013 yılı bir yerlerden work and travel diye bir şey duymuştum. Bu Work and Travel Nedir dedim ve kafaya taktım gitmeyi işe girdim çalışıyorum falan. Sonra bir arkadaşımı zorla ikna ettim gelmeye. Tek gidemiyorum o kadar tırsıyorum. Belgeler falan filan İngilizcemiz vizeyi zor alacak kadar var ( vize en kolayı güler yüzlü olun istekli olun yüzde 95 sizindir ). 1-2 işten red yedikten sonra Mcdonalds’ta bir iş teklifine kabul aldık ( wat şirket seçimi çok önemli iyi araştırın iş sizi değil siz işi seçin ) .. günler korku heyecan içinde uçak gününü bekleyerek geçti… ( çok bir şey götürmeyin hele hele yiyecek falan filan hiç gerek yok ama bol bol hediye götürün patronunuza orda tanışacağınız kişilere falan )

1. Yıl

Can Harmanşah
Can Harmanşah

İş Virginia’nın Williamsburg şehrinde. Ama biz uçağı New York’a almışız. Görelim gezelim New York işte adı üstünde. Uçaktan indik ve otobüs garına gittik 3-4 saat aldı zaten.

Korkumuzdan da hiç çıkıp gezmedik. İlk defa yurtdışına çıkmışız lan ilk defa uçağa binmişim.. ilk yabancı arkadaşımızla otobüste tanıştık o kızı 2 yıl sonra tekrar gördüm evlenmiş çocuğu olmuş Rustu . İngilizcesi çok kötüydü ki o yüzden anlaşabiliyorduk bu resmi de o çekmişti.

Neyse şehre gittik hostelde kalıcaz işverene falan sormuştuk 6 Türküz ki bizden başka kalan yok daha sonra öğrendik ki tüm j1’ların kaldığı bir yer varmış partiler ortam falan hep ordaymış.. Yol gösteren yok ki ( gitmeden önce oraya daha önceden giden arkadaşlara mutlaka sorunuz ) .

1 ayımızı boşa harcadık. İşe başladık nasıl ciddiye alıyoruz sanki NASA’da çalışıyoruz. Arkadaş menüleri ezberliyor patron geliyor diyorlar heyecan yapıyoruz hemen bir paspas falan. Bizi böyle istekli gören zenciler ezmeye başladı. Irkçılık yapmak gibi algılamayın ama kötüsü de çok kötü oluyor. Her millet gibi iyisi de var kötüsü de, bize kötüsü denk gelmiş. Gözümüzün önünde big mac’ları mc chicken’ları yiyorlar lan bir parça yedik mi işyerinde yiyemezsiniz diyorlardı. En kötü işleri bize yaptırıyorlardı.

İlk bölümü okudunuz. ” Konaklama ve Alışveriş Önemli – 2 ” başlıklı 2. bölüm ile devam edebilirsiniz.

Can Harmanşah

Mc Donalds WAT
Mc Donalds WAT

Yorumlar

comments

Amerika’da İlk Yıl Acemiydim – 1” için bir yorum

  • 20 Ekim 2015 tarihinde, saat 21:28
    Permalink

    Hocam sen çok çalışmışsın bravo, ilk defa work and travel ile gideceklere başka neler tavsiye ediyorsun? Herkes senin kadar iyi bir wat geçirebilir mi?

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*