Amerikada Balık Tutmak

Blog yazmayı seviyorum Work and Travel 2013 adaylarına biraz fikir vermesi açısından da size Amerika’daki balık maceramı aktarayım.

Durum şu ki balık tutmayı seven bir adam olduğum için; sevmenin ötesinde hastalık olduğu için bende, bu arada bunu en iyi kardeşim zafer bilir,çünkü balık tutmaya gittiğimizde ceremesini hep o çekmiştir.Neyse cümleleri çok dallandırıp budaklandırıyorum. Work and Travel ile geldiğimiz Amerika’da bu sevda tuttu;bisiklet tamiri için gittiğimiz Mr. Born un garajında oltaları gördüm.Adam garajında maliyetine hobi olarak bisiklet tamiri yapıo:)) Sonra dedim Born amca şu oltalardan bize versen valla balık tutup geri getircezz dedim. Sonra şöyle bi baktı bana,dedim yani kiralasan bize sana ID. felan bıraksak; sonra güldü 3 tane olta verdi bize, Türkiye’ye dönerken bırakırsınz dedi, hay dedim senn ağzını öpeymm Mr. Born!!! :)

Altımızda bisikletler, Semih,ben, melike,berkay goverdik bizm moteln sahibinn ( Ron) evine,ula gidek ne görek, ev deil malikane amk:))nyse abartmayayım la güzel bi ev işte:))) Oltalarda elimizde tabi,amerikadaız amk,balık tutuoz lan,fanteziee gel :) ))

bi başladık balık tutmaya,tabi seviomm da,zevke geldmm :) ))

Okyanus la:)) Balık tutuozz,1,5 kilo kadar tuttuk akşam ezanı okundu, ne ezanı,cami mi var ecnebi memleketinde,sivrisinekler bisardı birden vallahi az kaldı ağlayacaktım ya.Durmuolar, birden saldırdılar ipneler!!! Vallahi oltayı nasıl toparladım hatırlamıomm, koştura koştura bisikletime bindim,eve geldm bacaklar kıpkırmıızı,allhtan snra bişi olmadı, ayıoğlu sivrisinekler bnm memlektmn sivrisineklerine de benzemio ki, her biri eşşek kadar, sinek değil arı mübarek; tabi onlar da mı alışmış çöplerden fastfoodlara ne bilmem ki!

Balık biraz fazla olduğu için temizleyip buz dolabımıza koyduk zman içinde azar azar tükettik bidaha da balık tutmak kısmet olmadı Virginia Beachte ama iiidi ya :))))

Bu arada Mr. Born’a giderken aceleden ,tüm işleri son dakkaya bıraktığımız için oltaları veremedik tabi,kaldı motelde.Bi arkdaşa teslim etsin die tembihlediydima ama kesin vermemmştr. :) Virginia beache giidip bisikleti bozulan olursa 26. cadde atlantic avenue nn hemen üstündeki caddede Mr. Born bisikletçi amcama bnden selam söylesin,çok özür dilediğimi belirtsin,ellerinden öperim.Hakkını helal etsin, ta şimdi bni burdan virginiaya ya götürtmesin. Gerekirse gideriz ha.!!! :)

Neyse gençler fazla sıkmadan fotografları paylaşayım sizinle ;

Ciddiyetle işini yapan bir work and travel aşığı:))

Ve bisikletlerimizi çimlere atarızz…:)

En sevdiğim fotograf da bu:))

Ve balık yakalanır gençler…:)) Burası america!! ayık olun !!!

Work and Travel Pool Fun gibi diğer WAT Maceralarımızı da takip edin.

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*