3. Kez Amerika’ya Gidiyorum

Bu program ile Amerika’ya 2 kez giden ve 3. kez de gitmeyi düşünen Tığçe Kumral’ın Work and Travel 2015 adayları için yazdığı izlenimleri :

Ben 2 senedir North Conway / New Hampshire’da Burger King’de çalışıyorum seneye tekrar gitmeyi düşünüyorum. Birincisi fast food işlerinin kötü olduğunu söylerler ama hiç alakası yok tam tersi; mutfakta çalışırsanız çalışan yabancılarla sürekli konuşma fırsatınız olur, eğer kasada çalışırsanız müşterilerle konuşma fırsatınız olur ingilizce açısından fast food işleri bir çok otel ve mağaza işinden daha iyidir. Aynı zamanda bu yıl 3 işte çalıştım diğer işlerim otelde house keeping ve Adidas’ta kasiyerlikti ama en çok eğlendiğim işimin kesinlikle Burger King olduğunu söyleyebilirim.

Genel olarak work and travel ile giden arkadaşların küçük yerlere gitmeme gibi bir istekleri olur. Bunun da yanlış bir düşünce olduğunu söylemek istiyorum. Benim gittiğim yer küçük kasaba gibi bir yerdi ama insanlar o kadar iyi, o kadar yardımsever ve sıcakkanlılardı ki bir çok güzel arkadaşlık kurdum. Ayrıca para biriktirmem için de çok faydası oldu, küçük yer olmasının avantajı genel olarak her şeyin ucuz ve herkesin daha samimi olmasıydı. Gezi olarak da Amerika’nın batı kısmına gitmek kısmet olmadı ama Doğu’da hemen hemen her yeri gezdim kesinlikle Amerika’da görülmesi gereken yerler arasında ilk olarak Niagara Falls’u diyebilirim. Ve work and travel her öğrencinin yaşaması gereken bir deneyim bence ama tabi çok iyi araştırmakta çok önemli.

Tuğçe Kumral

3. Kez Amerika'ya Gidiyorum
3. Kez Amerika’ya Gidiyorum

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*